Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Denoncimi i Xhaferajt, reagon Arben Isaku: S'është numri im, Ferdi merret me spiunlliqet e kohës së xhaxhit Enver

08/04/2021 - 19:13

Pak minuta më parë, kreu i demokratëve durrsakë, njëherazi kandidat për deputet i qarkut Durrës, Ferdinand Xhaferaj, publikoi në rrjete sociale një mesazh, që sipas tij u ishte dërguar vartësve në bashki nga drejtori juridik Arben Isaku.

Në mesazhin e publikuar nga Xhaferaj, ku duket qartë edhe një numër telefoni, personi që e dërgon atë u kërkon punonjësve që nga dita e sotme të mos paraqiten në punë dhe të merren me fushatën zgjedhore dhe identifikimin e elektoratit gri.

“DurrësLajm” kontaktoi me drejtorin juridik të bashkisë, Arben Isaku, për të marrë një reagim prej tij lidhur me këtë akuzë të bërë nga kreu i demokratëve.

Në përgjigjen e tij, Isaku thotë: “S’është numri im. Vazhdon Ferdi të merret me spiunlliqet e kohës së xhaxhit Enver, se e ka pas për zemër”.

Statusi i Xhaferajt:

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kandidati për deputet i PD për Durrësin, Ferdinand Xhaferaj është takuar sot me përfaqesues të biznesit të vogël.

Në një takim me të rinjtë e FRESSH Shijak kryetari i bashkisë Elton Arbana është shprehur: Të rinjtë janë e ardhmja!

Kandidatët për deputetë të Partisë Socialiste për qarkun e Durrësit kanë zhvilluar një takim me profesionistët e rinj të qytetit.

Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama ka zhvilluar takimet elektorale në Vlorë, ku u shpreh se nuk kërkon asnjë votë për vete.

Nga Vlora, ku po zhvillon një takim me qytetarët, Rama nuk i ka kursyer thumbat për presidentin Ilir Meta dhe kandidatin e PD, Bujar Leks

Kryedemokrati Lulzim Basha, në një takim me fermerët në fshatin Grevë të Dibrës, tregoi planin e Partisë Demokratike për këtë kategori.

Kryedemokrati Lulzim Basha, në një takim me qytetarët e Maqellarës në Dibër, tha se ndryshimi është fare pranë dhe i bëri të gjithëve thi

Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur ditën e sotme nga qyteti i Fierit, kryeministrit të vendit Edi Rama me të njëjtat tone të ashpra.

Drejtuesi Politik i Qarkut Durrës, Edi Paloka ka zhvilluar takimin e radhës në lagjen e Shkallnurit.