Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Kandidati Jurgis Çyrbja takohet me gratë e Sukthit: Në 25 prill, Shqipëria do të votojë PS (VIDEO)

05/04/2021 - 17:03

Kandidati për deputet për qarkun Durrës, Jurgis Çyrbja ka zhvilluar një takim me gratë e Sukthit. Ai u bëri apel grave të votojnë PS, pasi kryeministri Rama ka treguar se u jep grave vëmendjen e duhur.

Gjatë fjalës së tij, kandidati që synon mandatin e dytë parlamentar nën siglën e PS-së ka vënë theksin në projektet për zhvillimin e mëtejshëm të kësaj njësie administrative.

“Në takimin me gratë dhe vajzat e njësisë administrative Sukth, bashkëbiseduam mbi rolin e rëndëshëm e tyre në familjen e madhe socialiste si dhe projektet aktuale për zhvillimin e mëtejshëm të kësaj zone. Në 25 prill Shqipëria do të votojë PS12 për Rindërtimin jo për Rishkatërrimin; për forcimin e Ligjshmërisë e rritjen e Ekonomisë, jo për rikthimin e Paligjshmërisë e të Çorodisë!”,- shkruan Çyrbja.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Katër ditë para zgjedhjeve të 25 prillit, kryedemokrati Lulzim Basha thotë se liria e medias gjatë qevirisjes së kryeministrit Edi Rama k

Presidenti Ilir Meta ka vizituar mbrëmjen e kaluar aktivistin e Partisë Demokratike, Bledar Okshtuni, i cili ndodhet në spitalin e Durrës

Kryeministri Edi Rama teksa ishte duke dhënë një intervistë për "5 pyetje nga Babaramo" është ngritur nga studio dhe ka braktisur emision

Kryeministri Edi Rama reagoi në Twitter pas plagosjes së një personi brenda zyrës elektorale të Partisë Demokratike në Kavajë.

Kryedemokrati Lulzim Basha ka mbërritur në Kavjaë, në zyrat e Partisë Demokratike ku dhe ka ndodhur plagosja e 27-vjeçarit i cili është j

Presidenti Ilir Meta do të niset drejt Kavajës, pas incidentit që ndodhi sot në një zyrë elektorale të PD-së ku mbeti i plagosur me armë

Bledar Okshtuni, simpatizant i Partisë Demokratike, u qëllua këtë pasdite me armë zjarri brenda zyrës elektorale në Kavajë.

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e sotme në drejtim të zyrës elektorale të Partisë Demokratike në Kavajë. Për pasojë, n