Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Kandidati Xhelili me operatorët turistikë në Durrës: Oferta jonë, tunduese për turistët dhe operatorët e huaj

07/04/2021 - 16:22

Kandidati për deputet për qarkun Durrës, Alban Xhelili, është takuar me operatorë turistikë, me të cilët ka diskutuar problematikat e këtij sektori, të shkaktuara nga pandemia Covid-19.

Në takim, Xhelili, i shoqëruar edhe nga kandidati tjetër Arkend Balla, ka theksuar se vaksinimi masiv dhe vaksinimi i stafeve të operatorëve turistikë do të bëjë të mundur që ky sektor të mos ndjejë këtë verë pasojat e krizës.

“Oferta jonë do të jetë tunduese për të gjithë turistët dhe operatorët e huaj, “Vaksinim masiv i popullatës dhe me përparësi i stafeve të operatorëve turistik”. Kjo ofertë do jetë e parefuzueshme pasi deri në fillimin e sezonit turistik do kemi realizuar në një përqindje të lartë vaksinimin e popullsisë duke dhënë garanci se në Shqipëri është bërë maksimumi në luftën kundër pandemisë”,- shkruan Xhelili.

Nga ana tjetër, kandidati që mban nr.2 në listën e PS-së premton se do të jetë në parlamentin e ardhshëm zëri i biznesit durrsak.

“Unë do të jem zëri i biznesit durrsak në parlamentin e ardhshëm dhe do mundohem të mbështes secilin subjekt që pa u lodhur ndikon në ekonominë e Durrësit dhe gjithë Shqipërisë”,- shkruan ai.

Së bashku me kandidatin Balla, Alban Xhelili angazhohet për hapjen e degëve të reja profesionale në UAMD dhe për më tepër bashkëpunim me bizneset, për t’u mundësuar studentëve praktika mësimore pranë subjekteve private.

Operatorët turistikë! Ky sektor u mendua se do të kishte humbje nga mungesa e lëvrimit të kontratave me shumë operatorë...

Posted by Alban Xhelili on Wednesday, April 7, 2021

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kandidati për deputet i PD për Durrësin, Ferdinand Xhaferaj është takuar sot me përfaqesues të biznesit të vogël.

Në një takim me të rinjtë e FRESSH Shijak kryetari i bashkisë Elton Arbana është shprehur: Të rinjtë janë e ardhmja!

Kandidatët për deputetë të Partisë Socialiste për qarkun e Durrësit kanë zhvilluar një takim me profesionistët e rinj të qytetit.

Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama ka zhvilluar takimet elektorale në Vlorë, ku u shpreh se nuk kërkon asnjë votë për vete.

Nga Vlora, ku po zhvillon një takim me qytetarët, Rama nuk i ka kursyer thumbat për presidentin Ilir Meta dhe kandidatin e PD, Bujar Leks

Kryedemokrati Lulzim Basha, në një takim me fermerët në fshatin Grevë të Dibrës, tregoi planin e Partisë Demokratike për këtë kategori.

Kryedemokrati Lulzim Basha, në një takim me qytetarët e Maqellarës në Dibër, tha se ndryshimi është fare pranë dhe i bëri të gjithëve thi

Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur ditën e sotme nga qyteti i Fierit, kryeministrit të vendit Edi Rama me të njëjtat tone të ashpra.

Drejtuesi Politik i Qarkut Durrës, Edi Paloka ka zhvilluar takimin e radhës në lagjen e Shkallnurit.