Atletet e Ramës tërheqin vëmendjen e mediave maqedonase

10/11/2019 - 08:25

Atletet e kryeministrit Rama në samitin e Ohrit kanë tërhequr vëmendjen e mediave maqedonase.

"Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka mbetur i qëndrueshëm në stilin e tij që nga takimi i fundit. Edhe sot ai u paraqit në një takim trepalësh me kryeministrin e Maqedonisë Zoran Zaev dhe Presidentin serb Aleksandar Vuçiç me atlete të zeza Adidas dhe një kostum të errët", shkruajnë mediat maqedonase.

Dhe në korrik 2017, në samitin e Triestes, kryeministri shqiptar u paraqit me një kostum dhe atlete të bardha.

Gjatë atij samiti, ai pati takime me Presidentin Francez Emmanuel Macron dhe kryeministrin e Maqedonisë Zoran Zaev.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-deputetja e PD Grida Duma ka ndarë me publikun një pjesë të përjetimeve të saj nga tërmeti i 26 nëntorit që goditi një pjesë të mirë

Banorët në Laç kanë denoncuar tek Kryetari i Partisë Demokratike diskriminimin e tyre nga qeveria dhe bashkia, duke i lënë ata pa strehim

Pas akuzave të ngritura paraditen e sotme nga Partia Demokratike, e cila denoncoi se 3 bonuse qiraje ishin dhënë për familjen e Armand Ba

Pas lëshimit të 17 urdhër arresteve, dhe 9 të ndaluarve në Durrës, në kuadër të hetimet që po kryhen për tërmetin e 26 nëntorit, ka ardhu

“Sipas drejtuesve te policise dhe prokurorise ne Durres ; pas “nje pune intensive, dy javore” u gjenden dhe “fajtoret” e katastrofes.

Zëdhënësja e Partisë Demokratike Ina Zhupa deklaron se për zbukurimin e qytetit të Durrësit janë harxhuar 42 mijë euro ndërkohë që Mitrov

Kryeministri Edi Rama ishte në Laç, ku inspektoi zonën pas tërmetit të 26 nëntorit.

Endrit Braimllari, Sekretari i Përgjithshëm i LSI, ka akuzuar Ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj, si përgjegjës të drejtpërdrejtë për

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha duke bërë një inspektim për banesat e shembura në Qerret, ai është shprehur se grupet vlerësuese

Partia Demokratike ka publikuar ditën e sotme një listë ku tregon se sipas kësaj force politike, qeveria po i diskriminon ata banorë që n