Mediet serbe mbushin faqet e para: Rama çon në gjykatë Haradinajn

16/01/2020 - 11:48

Mediet kosovare dje bënë me dije se kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama zyrtarisht ka nisur rrugën ligjore ndaj kryeministrit në detyrë të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Padia e Ramës, të cilën e ka siguruar ekskluzivisht “Betimi për Drejtësi”, të mërkurën, është dorëzuar në Gjykatën Themelore në Prishtinë. Me pretendimet se Haradinaj ka shpifur me deklarimet e tij ndaj kryeministrit shqiptar, Edi Rama kërkon kompensim të dëmit.

Padia e Ramës, e cila përmban mbi 30 faqe, pretendon se Haradinaj ka shpifur ndaj Ramës, për deklaratat e tij që i ka dhënë në lidhje me temën e shkëmbimit të territoreve.

Ndërkohë sot duket se lajmi ka zënë hapësirë të konsiderueshme në mediet serbe për raportimin e lajmit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Krzeministri Edi Rama ishte i pranishëm në Londër, në samitin e BERZH-it mbi investimet 2020, të Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvil

Pasi dorëzoi kallëzimin penal për ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj në SPAK, Presidenti Ilir Meta ka treguar pse ka zbritur vetë në t

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, po zhvillon një takim me ekspertë të shëndetësisë.

Ish- Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani shkruan në FB se heqja e licencës së shkollës private ”Udha e Shkronjave” në Tiranë nga Minist

Presidenti Ilir Meta do të depozitojë sot në SPAK, ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj.

Komisioni Kuvendor i Ligjeve miratoi sot aktin normativ të qeverisë të njohur si AntiKÇK.

Presidenti Ilir Meta ka renditur në një postim në Facebook hapat e grushtit të shtetit.

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj mori pjesë në Konferencën e Nivelit të Lartë për Perspektivën Evropiane, t

Ish-deputeti i PD, Agron Shehaj ka reaguar përmes një postimi në facebook, lidhur me përhapjen e Koronavirusit në Itali dhe rrezikshmërin

Sekretari i Përrgjithshëm i PD Gazmend Bardhi ka denoncuar një vendim të rrezikshëm sipas tij, për banorët e Kavajës.