Deputeti socialist shërohet nga COVID-19. Turjani publikon rezultatin e tamponit

05/08/2020 - 12:11

Deputeti i Partisë Socialiste, Eljo Hysko është shëruar nga koronavirusi. Këtë fakt e ka bërë të ditur vëllai i tij, moderatori, Turjan Hysko.

Turi ka ndarë me miqtë e tij në Instagram lajmin se vëllai i tij kishte rezultuar negativ ndaj tamponit të fundit që kishte kryer.

“Nuk ma merrte mendja që do gëzohesha kaq shumë kur të më etiketonin vëllain si ‘Negativ’”, shkruan Turjan Hyko.

Eljo Hysko ishte një nga deputetët e Kuvendit të Shqipërisë të cilët u prekën nga COVID-19, ndërkohë që ai ka qëndruar i izoluar, duke mos marrë pjesë në punimet e Kuvendit.

Në Kuvendin e Shqipërisë, veç, Eljo Hyskos ka rezultuar pozitiv me COVID edhe deputeti i larguar nga LSI, Ralf Gjoni, po ashtu dhe Enver Roshi. Roshi mësohet se ka patur probleme të rënduara me shëndetin dhe është dërguar për kurim më të specializuar në Turqi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Drejtuesi i Departamenteve pranë Partisë Demokratike Durrës, Ivo Jorgoni, me anë të një statusi në “Facebook” bën me dije se afro 200 spe

Zv.kryeministri Erion Braçe ka reaguar pasi kreu i PD-së, Luzim Basha deklaroi se ish-kryeministri Sali Berisha do të kandidojë si depute

Presidenti Ilir Meta paralajmëroi kryeministrin Edi Rama, teksa e krahasoi situatën politike në vend me një pengmarrje në autobus.

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri, ka dhënë dorëheqjen nga posti ditën e sotme.

I pyetur nëse do t’i qëndrojë zotimit të tij për të mbajtur detyrën e kreut të shtetit, nëse LSI apo PD fitojnë zgjedhjet e vitit 2021, P

Ambasadori i Gjermanisë në Tiranë, Peter Zingraf, po zhvillon këtë paradite një takim në selinë e PD-së me kreun e Partisë Demokratike, L

Tërmeti i 26 nëntorit dëmtoi shumë familje në Shijak. Një prej tyre ishte dhe banesa e Sali Kokomanit në fshatin Hardhishtë.

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, gjatë vizitës së tij zyrtare në Shkup zhvilloi disa takime me krerët e pa

Ndryshe nga Maqedonia e Veriut, Shqipëria nuk e ka të sigurt, se do të marrë një datë për konferencën e parë ndërqeveritare me BE-në.

Opozita jashtëparlamentare dhe mazhoranca janë dakordësuar përmes korrespondencës për të marrë pjesë sot në mbledhjen e Këshillit Politik