6 përgjimet/ PD-ja e Durrësit konferencë të jashtëzakonshme për shtyp

05/06/2019 - 14:51

Pas daljes së 6 përgjimeve nga gazeta gjermane “Bild” që tregojnë lidhjen e pushtetit në Durrës me bandat kriminale, ka reaguar edhe Partia Demokratike e degës së Durrësit.

Në një komunikim për “DurrësLajm”, kreu i degës së PD-së Durrës, Ferdinand Xhaferri, tha se sot është parashikuar mbajtja e një konference për shtyp në orën 18:00 nga selia blu e qytetit bregdetar.

Ndërsa në orën 19:30 Forumi Rinor i PD-së Durrës do të organizojë një protestë para bashkisë së qytetit.

Ditën e sotme, gazetari gjerman, Peter Tide, publikoi 6 audio-përgjime mes Astrit Avdylajt (lexo këtu), kreut të bandës kriminale të Shijakut me kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dako si dhe të zyrtarëve të tjerë të PS-së.

Në këto audio dalin përgjime për kryetarin e bashkisë së Shijakut, Ardian Kokomani, kandidati socialist për bashkinë e Shijakut, Elton Arbana, asokohe kryetar i PS-së, Ivo Doçi administratror i Ujësjellës Kanalizime Shijak, Arjan Ndraxhi, vëllai i deputetit Ilir Ndraxhi si edhe një votues në Shijak, të cilët bisedojnë me Astrit Avdylajn.

Ky i fundit shfaq një raport miqësor më të gjithë zyrtarët e Partisë Socialiste, të cilët i bind që Ilir Ndraxhi të jetë pjesë e listës së deputetëve të Shijakut, apo iu kërkon të heqin gjobat e vëna nga vetë socialistët. Përmes telefonit, Astrit Avdylaj i kërkon një qytetari të votojë Partinë Socialiste dhe në këmbim do të ketë edhe një “kafe”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka ka komentuar zërat për një marrëveshje mes kryedemokratit Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama.

Sekretari i PD, Gazmend Bardhi, me anë të një statusi në “Facebook” ka reaguar pasi kreu i Vaut të Dejës Mark Babani ka hedhur poshtë pre

Kryetari i Bashkisë së Vaut të Dejës, Mark Babani në një dalje publike tha se akuzat e PD janë të sajuara dhe se s’kanë lidhje me të.

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka shoqëruar sot në ditën e parë të shkollës dy djemtë e major Klodian Tanushit, rënë në krye të detyrë

Sekretari i përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhiu publikoi sot dokumente që faktojnë dënimin e kryebashkiakut të Vaut të Dejës, Mark Baba

I pranishëm në gjimnazin "Petro Nini" në Tiranë me rastin e nisjes së vitit të ri shkollor, ambasadori i BE në Tir

Sipas Partisë Demokratike arsimi në Shqipëri është në vdekje klinike.

Presidenti Ilir Meta bën thirrje që të gjitha forcat politike në vend të punojnë që Bashkimi Europian të hapë negociatat për anëtarësimin

Nga shkolla “Servete Maçi” në kryeqytet, kryeministri Edi Rama ka uruar nxënësit në ditën e parë të vitit shkollor 2019-2020.

Nga ceremonia e 77-vjetorit të Konferencës së Pezë, Presidenti Ilir Meta i ka bërë thirrje politikës shqiptare që t’i lërë mënjanë intere