Afati i fundit për Zgjedhoren, ambasadori Norman: Hap me rëndësi për në BE, shpresoj të miratohet në Kuvend

30/06/2020 - 13:32

Ambasadori britanik, Duncan Norman ka folur në lidhje me Reformën Zgejdhore në ditën e saj të fundit, ku pritet që edhe Këshilli Politik t'i dorëzojë Kuvendit marrëveshjen e dakordësuar mes palëve.

Gjatë një vizite në Fier Norman ka deklaruar se Reforma Zgjedhore është hap me rëndësi për hyrjen në BE dhe se ka qenë mbështetës i saj që në fillim. 

"Një hap me rëndësi për hyrjen në BE. Kemi qenë mbështetës të mëdhenj të Reformës  Zgjedhore. Shpresoj që parlamenti ta miratojë."- tha Norman.

Sot Këshilli Politik vendos nëse do të depozitojnë në Kuvend marrëveshjen e cila më pas do të shqyrtohet dhe miratohet gjatë seancës plenare

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Analisti Andi Bushati ka komentuar deklaratën e mëhershme të kryetarit të PD se kryeministri Edi Rama i kishte çuar atij njerëz në zyrë q

Partia Demokratike, dega Durrës ka propozuar emrat për kandidatë për deputet dhe për kryetar bashkie.

Ndryshimi i sistemit brenda natës dhe heqja e koalicioneve për Grida Dumën janë lojëra politike të Edi Ramës.

Ish-deputetja demokrate, Albana Vokshi akuzon gjykatën se është kthyer në zyrë noterie për Edi Ramën, ndërsa vazhdon procesi gjyqësor mid

Në një deklaratë për mediat opozita e bashkuar ka reaguar lidhur me vendimin e kryeministrit Edi Rama për të mbeshtetur nismën e deputetë

Në një postim në Facebook, ish-deputeti i Partisë Demorkatike, Bardh Spahia thotë se kryeministri Edi Rama ka dështuar në menaxhimin e si

Pasi presidenti Ilir Meta tha që nuk do të dekretojë asnjë rregull që cënon liritë dhe të drejtat kushtetuese të njeriut, veçanërisht të

Në një intervistë për Ora News, nënkryetari i Partisë Demokratike Edmond Spaho ka komentuar faktin se Shqipëria duhet t’i paguajë 109 mil

Teksa poston një foto me ish-trajnerin e Kombëtares, Gianni De Biasi, Presidenti Ilir  Meta thotë se tani me Azerbajxhanin përveç TAP-it

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka shprehur dhe njëherë qëndrimin e tij se nuk do të dekretojë asnjë rregull të ri që cenon liritë dhe