Akuzat e Bashës për viktimat e Covid, Rama në 18:00 u drejtohet shqiptarëve

21/11/2020 - 15:18

Kryeministri Edi Rama do të flasë sot në orën 18:00 lidhur me deklaratat që bëri të enjten në emisionin "Opinion" kryedemokrati Lulzim Basha, se qeveria ka fshehur numrin e vdekjeve nga Covid-19.

Rama e ka konsideruar “akuzë makabre” deklaratën e Bashës, ndërsa demokratët edhe sot në një dalje për mediat i bënë thirrje prokurorisë të bëjë hetimet.

"Sot në 18.00 mesazhi im për shqiptarët pas akuzës makabre për fshehjen e numrit të të vdekurve! Faleminderit paraprakisht kujtdo që do të gjejë mundësinë të më ndjekë", shkruan kreu i qeverisë në Facebook.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryetari i PD-së Lulzim Basha, me anë të një postimi në “Facebook” njofton se sot ka takuar heroin e luftës së Kosovës, Skerdilajd Llagam

Deputetja e opozitës Rudina Hajdari dhe Pano Soko kanë zgjedhur ditën e sotme për të prezantuar organizimin e partisë së re "Nisma".

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili i është kundërvënë kryeministrit Edi Rama sa i takon menaxhimit të situatës me pandeminë e COVID-19.

Ministri i rindërtimit, Arben Ahmetaj u shpreh sot gjatë një interviste televizive se brenda majit të vitit që vjen të gjitha njësitë ind

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj ka zbuluar afatet se kur do të mbyllet procesi i rindërtimit për dëmet e shkaktuara nga tërmeti i f

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha kreu sot homazhe në Varrezat e Dëshmorëve si dhe përmendoren e Ismail Qemalit në nderim të ditës

Dita e pavarësisë i ka gjetur krerët e politikës shqiptare të përçarë.

Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim ka uruar me një mesazh shqiptarët në festën e Pavarësisë.

Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur mëngjesin e sotëm me dy postime për nder të Ditës së Pavarësisë dhe Festës së Flamurit.

Me rastin e 28 nëntorit, Ditës së Pavarësisë, presidenti Ilir Meta ka dhënë një mesazh urimi për të gjithë shqiptarët.