Akuzat e PD-së, Rama: Valdrin Pjetri dhe Partia Socialiste i kanë rrugët e ndara!

13/08/2019 - 15:51

Pas akuzave të Partisë Demokratike ndaj kryebashkiakut socialist të Shkodrës, Valdrin Pjetri ka reaguar kryeministri Edi Rama.

Në një postim në Twitter, Rama shkruan se askush nuk shanse të hedhë hije dyshimi mbi atë dhe PS-në edhe sikur vëllai i kryeministrit të jetë.

Sipas Ramës, kur e vërteta ligjore të dalë, Valdrin Pjetri dhe Partia Socialiste i kanë rrugët e ndara plotësisht, ndërsa thotë se nuk e ka menduar kurrë se kryebashkiaku mund të fshehë të vërtetën në raport me ligjin.

POSTIMI I PLOTË

Jo Valdrini,po vëllai im të jetë,s’ka shans të hedhë asnjë hije dyshimi mbi PS dhe mbi mua,në raport me ligjin e me besnikërinë ndaj popullit! Përgjegjësia për çdo akt individual të padenjë është individuale.Përgjegjësia jonë është si reagojmë ndaj një akti të padenjë individual!

I edukuar,i zoti,i respektuar familjarisht në Shkodër e kudo ka punuar,po kjo s’mjafton më!Kurrë s’kam menduar se Valdrini mund të fshehë të vërtetën në raport me ligjin,po deri kur e vërteta ligjore të dalë, Valdrin Pjetri dhe Partia Socialiste i kanë rrugët e ndara plotësisht.

E me këtë rast,të tërë ta fusin mirë në kokë:Unë s’kam ndërmend të toleroj askënd dhe as të marr përsipër raportin individual me ligjin të askujt!Shkoj në luftë për çdo ide,qëllim a shok armësh,po kosto veprimesh individuale të dyshuara si ky,as marr më,as lejoj më t’i marrë PS!

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në ditën e parë të vizitës së tij zyrtare në Izrael, Presidenti i Republikës, Ilir Meta u prit në një takim të veçantë nga Presidenti i I

Në kuadër të vizitës së tij në Ukrainë në cilësinë e drejtuesit të OSBE-së ka zhvilluar një vizitë në bazën ushtarake “Shiroky” në Kharki

Komisioni i Venecias është duke përgatitur dërgimin e një misioni faktmbledhës në Shqipëri, pas kërkesës të parlamentit në lidhje me çësh

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, u ndal sot në Korçë, nga ku tha se reforma territoriale ka dështuar.

Në një postim në Facebook, ish-kryeministri Sali Berisha ka kujtuar ish-presidentin e Kosovës, Ibrahim Rogova në 14-vjetorin e ndarjes së

Sot, presidenti Ilir Meta i është drejtuar zyrtarisht Komisionit të Venecias lidhur me shkeljet kushtetuese dhe ligjore që ka bërë Kuvend

Zyra e OSBE-së për Institucione Demokratike dhe të Drejtat e Njeriut (OSBE/ODIHR) dhe Prezenca e OSBE-së në Shqipëri organizuan sot, në T

Është mbajtur sot në Tiranë Konferenca Shkencore kushtuar 100-vjetorit të parlamentarizmit shqiptar.

Përmes një postimi në Facebook, ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ku kujtuar ngjarje të ndryshme të ndodhura më 21 janar ndër vite.