Akuzat për negociatat, Rama nxjerr deklaratën e kryeministrit italian

21/10/2019 - 16:35

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar deklaratat e kryedemokratit Lulzim Basha, i cili tha më herët se se qeveria shqiptare dhe vetë kryeministri janë përgjegjës për dështimin e hapjes së negociatave të Shqipërisë me BE-në.

Rama ka krahasuar deklaratën e Bashës që fajëson qeverinë me atë të kryeministrit Italian, Giuseppe Conte, i cili ka deklaruar:

"Mbledhja e mbrëmshme do të mbahet mend si gabim historik. Shqipëria meriton hapjen e negociatave."

Më herët, Rama zgjodhi Presidentin e Komisionit Europian, Donald Tusk për t’iu përgjigjur kreut të PD për çështjen e negociatave.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një bashkëbisedim "live" me portalin studentor në Instagram duke iu përgjigjur pyetjeve jo vetëm për si

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për prestigjoze ‘Forbes’, ku ka folur rreth situatës ku ndodhet Shqipëria në lidhje me Bash

Pedagogia Nora Malaj ka kritikuar skemën për zhvillimin e mësimit të alternuar në vend.

Komisioni i Sigurisë me shumicë votash ka rrëzuar dekretin e Metës për kthim në Kuvend të ligjit për Policinë e Shtetit.

Kryeministri Edi Rama njofton se ka filluar procedura ligjore me garën e shpallur nga Ministria e Bujqësisë që gjithë fermerët e pajisur

Partia Demokratike ka denoncuar përmes ish-deputetes Grida Duma procesi i Rindërtimit në Durrës rezultoi një mashtrim i frikshëm i qeveri

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka publikuar një raport të Fondit Monetar Ndërkombëtar dhe akuzon qeverinë se nuk po iu jep ndi

Presidenti i vendit Ilir Meta është shprehur se hetimi i krimit zgjedhor ka qenë kusht i Bundestagut për hapjen e negociatave.

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha i ftuar në “ABC” u shpreh se pandemia po përdoret si alibi dhe se Edi Rama dështoi me rindërtimin dhe se k

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj tha se janë  më shumë se 1500 pasuri që presin të verifikohen përmes OFL.