Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit kallëzon penalisht n/kryetarin e bashkisë së Tiranës

27/02/2020 - 10:52

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka kallëzuar penalisht nënkryetarin e bashkisë së Tiranës Arbian Mazniku.

AMT shprehet se Mazniku ka shpërdoruar detyrën, pasi pranoi t`i paguhej fatura e hotelit nga firma “Fusha Shpk”, ndërkohë që kjo kompani ishte në konflikt interesi me bashkinë.

"Ne kemi ngritur një kallëzim penal të bazuar në ligj dhe prova. Është një kallëzim penal i bazuar në ligj dhe në prova. Vetë të kallëzuarit prej nesh e kanë pranuar në prokuri që bileta është paguar nga administratori i “Fusha shpak”, që ishte në konflikt interesi me Bashkinë e Tiranës. Ajo merrte si shpërblim 50% të tenderave që jepte kjo bashki. Ne i kërkojmë KLP-së të hetojë këtë dosje. Na duket absurde që për pushimin e kësaj çështje vendos drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës. Ne do kërkojmë rikthimin e dosjes dhe hetimin. Kemi kallëzuar nënkryetarin e bashkisë Arbion Maznikun sepse është në konflikt interesi. Për ne ka dyshime të arsyeshme se ka kryer veprën penale të shpërdorimit të detyrës. "

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar pas deklaratës së kryetares në detyrë të Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi ku ajo akuzoi

Kryeministri Rama ka dhënë informacion mbi pagesat që kanë përfituar të vetëpunësuarit dhe punonjësit në bizneset e vogla.

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, me anë të një deklarate për mediat ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama duke thën

Me anë të një tjetër reagimi në Facebook, kryeministri i vendit, Edi Rama ka thënë se kufiri do të vijojë i mbyllur dhe nuk mund të dalë

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pas deklaratës së ambasadores amerikane Yuri Kim e cila tha se politika shqiptare duhet të jetë e u

Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit që njoftoi ministria e Shëndetësisë se mjekët e familjes do të ndjekin të gjithë pacientët e k

Përmes një postimi në Facebook, Presidenti Ilir Meta thotë se po ndjek me shqetësim përhapjen e koronavirusit në Shkodër. 

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar masa të ashpra për ata që hapin lokalet pasi e cilëson si një histori që vijon dita ditës.

Në një komunikim online me qytetarët, kryeministri Edi Rama preku edhe çështjen e qytetarëve që duan të hyjnë në vend.

Nga Shkodra, Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj u ka bërë thirrje të gjithë shqiptarëve rezident në vendet e tjera që të mos e vizitojnë