Aleati i Bashës: Gati për marrëveshje me kushte

17/09/2019 - 14:02

Një qëndrim i ri ka dalë nga ana e opozitarëve. Aleatët e PD-së, PR dhe LZHK janë gati për një marrëveshje dhe madje po përgatisin një platformë për bisedime. Pa saktësuar se me kë do të bëhet kjo marrëveshje, aleati i Bashës, Dashamir Shehu është shprehur nga Ishmi se janë gati për një marrëveshje me kushte.

Jemi gati për një marrëveshje me kushte. Po përgatisim një platformë për të hyrë në bisedime”, deklaroi Shehi, i cili ka treguar disa nga pikat e platformës së opozitës.

“Duhen ndryshime kushtetuese, për të evituar krizat. Duhen rregulluar deformimet në sistemin e drejtësisë. Duhet të bëhen ndryshime në kodin zgjedhor”, ka theksuar Shehi.

Nga ana tjetër ai është shprehur se qëllimi i platformës është një qeveri tranzitore dhe zgjedhje të lira.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” deklaroi se situata nga koronavirusi paraqite

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara Yuri Kim, së bashku me ambasadorin e BE, Luigi Soreca kanë zhvilluar sot një takim me kryetaren e Gjy

Teksa pandemia Covid-19 vijon të përhapet me shpejtësi në të gjithë vendin tonë, Ministria e Shëndetësisë kërkon që të marrë masa të tjer

Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj inspektoi sot me së bashku me ministrin e Jashtëm të Zvicrës Ignazio Cassis, ndërtimin

Ish-ministri i Shëndetësisë, Tritan Shehu në një bashkëbisedim me presidentin Meta dhe ekspertë të tjerë të shëndetësisë foli për testet

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar nga afër kantierin e ndërtimit në zonën 1 në Laç, ku do të ndërtohen qendra të reja banimi me pallate

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar sot një takim me biznesin e vogël në Shkodër, tha se rënia ekonomike në Shqipëri i

Moderatori dhe gazetari i njohur Sokol Balla ka kërkuar mbrëmjen e djeshme që kryeministri Edi Rama të shkarkojë kryebashkiakun socialist

Në 24 orët e fundit në Shqipëri u regjistruan 19 viktima nga koronavirusi, numri më i lartë që nga fillimi i pandemisë në vendin tonë.