Ambasadorja Kim jep tjetër mesazh për Reformën në Drejtësi

23/05/2020 - 11:59

Ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim, është takuar ditën e sotme me anëtarët e Kolegjit të Posaçëm të Apelimit.

Në një mesazh të lënë në Twitter, Kim shprehet se SHBA mbështet Reformën në Drejtësi dhe se duhet punuar hap pas hapi për realizimin e saj, pa marrë parasysh pengesat.

“Kolegji i Posaçëm i Apelit ka një punë të vështirë, por vetingu duhet të vazhdojë të tregojë përgjegjshmëri dhe të fitojë besimin e popullit shqiptar. SHBA mbështet Reformën në Drejtësi. Le të vazhdojmë të ecim përpara, hap pas hapi, pa marrë parasysh pengesat”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ditën e sotme, ambasadorët e SHBA, të BE-së dhe të Britanisë kanë zhvilluar një takim me liderin e Partisë Demokratike Lulzim Basha në se

Përmes një konference për shtyp, Ministri i Rindërtimit dhe koordinator për hartimin e Planit Kombëtar të Rimëkëmbjes, Arben Ahemtaj foli

Kryeministri Edi Rama u është përgjigjur qytetarëve të cilën kërkonin me ngulm hapjen e kufinjve.

Ambasadori Italian, Fabrizio Bucci ka zhvilluar sot një takim pune me kryeministrin Edi Rama.

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka pritur sot në një takim në selinë blu ambasadoren e SHBA, Yuri Kim, ambasadorin e BE-së, Luigi Soreca dh

Presidenti Ilir Meta ka uruar sot me rastin e 86-vjetorit të lindjes komentatorin e njohur, profesor Ismet Bellova.

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku përmes një deklarate nga selia blu, tha se Banka Botërore ka parashikuar situatë të rë

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Besa Shahini, nëpërmjet një video të publikuar në rrjetet e saj sociale ka uruar fëmijët për fest

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave të opozitës se ka shpenzuar 100 mijë euro nga paratë e shqiptarëve për udhëtim me charter pë

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Shqipëri, Duncan Norman ka reaguar pas dështimit të konsensusit mes palëve politike për Reformën Zgjed