Ankesat e familjarëve te pacientëve me Covid 19 te Infektivi, reagon Meta: Reflektim i menjëhershëm, trajtojini denjësisht!

06/08/2020 - 14:59

Pas fotove të publikuara nga mediat, për shqetësimin e disa familjarëve të pacientëve me Covid-19, të cilët ankoheshin se nuk kishin marrë informacione prej 36 orësh, ka reaguar edhe Presidenti Meta.

Sipas kreut të shtetit, “Familjarët e qytetarëve të prekur nga COVID-19 meritojnë të trajtohen denjësisht dhe të informohen me transparencë të plotë për shëndetin e të dashurve të tyre, të cilëve ju uroj shërim sa më të shpejtë”.

Pamjet shqetësuese të publikuara sot në media për grumbullime të shumta në ambientet e jashtme të Spitalit Infektiv në Tiranë kërkojnë reflektim të menjëhershëm”, shton Meta.

Sot në media u publikun disa foto të grumbullimit të familjarëve, ndërsa kishte dalë për t’i sqaruar mjeku i njohur Pëllumb Pipero. Familjarët pretendonin se kishin 36 orë pa marrë informacione mbi shëndetin e të afërmve të tyre.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në konferencën për shtyp me gazetarët, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka folur ndër të tjera për të ashtuquajturën “mafia e ilaç

Kryetari i PD-së Lulzim Basha deklaroi se gjendja në vendin tonë për shkon drejt kolapsit për shkak të situatës me koronavirusin.

Pas kthimit të Kodit Zgjedhor në Kuvend, Presidenti Ilir Meta i ka drejtuar një kërkesë këtij insituconi që të marrë për bazë opinionin e

Komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Evropian, Oliver Varhelyi ka reaguar sërish lidhur me ndryshimet në Kodin Zgjedhor.

Kryeministri Edi Rama është pritur sot në një takim nga gjenerali Abass, pak para kthimit të tij në Atdhe bashkë me fëmijët shqiptarë që

Në një dalje për mediat, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi tha se gjendja e grave greviste në Ballsh është e vështirë madje paralajmër

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi i është përgjigjur kryebashkiakut Erion Veliaj, i cili dy ditë më parë i përmendi vilën e Lalëzit.

Drejtori i kabinetit dhe eksperti i ekonomisë në PD, Dorjan Teliti ka replikuar me Ramës sa i përket vlerësimit të perstigjiozes ”The Lan

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, u shpreh se LSI nuk ka lidhje me çështjen e inceneratorëve, edhe pse një ish-ministër i kësaj partie k

Kryeministri Edi Rama publikoi videon e takimit me katër fëmijët shqiptarë të shpëtuar nga kampi sirian Al-Hoti, të hënën.