Arrestimet në Tropojë, Berisha: Reprezalje hakmarrëse e Edi Ramës

19/06/2019 - 11:46

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me arrestimet e disa personave nga ana e policisë në Tropojë, pasi gjatë ditës së djeshme kanë shkaktuar dëme në materialet e KZAZ-ve.

Berisha shkruan në Facebook se kjo është një reprezalje hakmarrëse e kryeministrit Edi Rama, kurse publikon edhe mesazhin e një qytetari.

POSTIMI I PLOTË

Edvin Kristaq Urrejtesi urdheron reprezalje hakmarrese ne Tropoje!

Me urdher te tij gjeneral Kanabisi ka derguar forcat e nderhyrjes se shpejte!

Denoj me ashpersine me te madhe keto qendrime staliniste kriminale te Edvin Kristaq Urrejtesit dhe shpreh krenarine time me qendrimin e kryengritesve te pamposhtur!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhita! sb

preshendetje doktorr desha te informoj se pas asj qe ndodhi sod ne troppj shum forca te nderhyrjes se shpejt kan zparguat ne tropoj dhe po bejn shoqerime ne mas me se shumti te hallexhinjeve dhe puntorve te sherbimeve te te bashkis tropoj ju lutem denonconi kete nderhyrje banditeske te bandave te varrmihsit dhe Llesh Kimikut.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kreu i Bashkisë Erion Veliaj u bëri thirrje të gjithë bizneseve që në prag të festave të fundvitit t’u ofrojnë mundësinë e punësimit të g

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha pa nga afër situatën e familjeve të dëmtura nga tërmeti në Fushë Mamurras, të cilët prej 13 d

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka reaguar pas ftesës së Ramës ndaj Bashës për tryezë të përbashkët.

Kryeministri Edi Rama i ka bërë thirrje sërish kryedemokratit Lulzim Basha që të ulen në një tryezë të përbashkët.

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla i shoqëruar nga Kryetari i Bashkisë, Lorenc Tosku, dhe deputeti Floren

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan premtoi sot se brenda harkut kohor të një viti 500 banesat e premtuara për familjet e prekura

Gjatë një konferencë me investitorët në Turqi pas takimit me Presidentin Recep Tayip Erdogan, kryeministri Edi Rama kërkoi ndihmë nga tur

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka postuar në Facebook një video të kryeministrit Edi Rama gjatë periudhës së fushatës elektorale për

Presidenti Ilir Meta ka vizituar këtë të diel disa shtëpi të shkatërruara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka kujtuar sot 29-vjetorin e Lëvizjes Studentore, që u ngrit në një marshim masiv më 8 dhjetor të vitit 19