Avokati Haxhia: Do jem shumë i surpizuar se ku do e gjejë gjykata një provë për ta dënuar Tahirin

19/09/2019 - 13:27

Nëse gjykata do të dënojë sot ish-ministrin Saimir Tahiri, vendimi do të ishte një suprizë për avokatin e tij Maksim Haxhia.

Në një lidhje të drejtpërdrejtë në News24, avokati i ish-ministrit tha se do jetë shumë i surpizuar se ku do gjejë gjykata një provë për ta dënuar, nëse do të vendosë të japë vendim fajësie.

“Nuk dua të bëj propagandë, pres vetëm vendim pafajësie, do jem shumë i surpizuar se ku do e gjejë gjykata një provë për ta dënuar.” u shpreh Maksim Haxhia, ndërsa si avokat nuk ngurroi të japë edhe një këshillë për të gjithë politikanët.

“Të bëjnë kujdes kur implikojnë dhe akuzojnë politikisht, implikime në veprimtari kriminale kundërshtarët e tyre politikë, bazuar në biseda të tilla telefonike, sepse ajo që më shqetëson mua është precedenti, e nëse Saimir Tahiri do të dënohet në një mënyrë të tillë, cdo politikan është pre e cdo manipulimi me bisedat.”- apeloi avokati Haxhia.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla mori pjesë në seminarin e organizuar nga OSBE/ODIHR “Drejt parlamentev

Alexander Soros, djali i filantropisit të njohur, themeluesit të Fondacionit për Shoqërinë e Hapur George Soros e shikon racizmin si shka

Në vizitën e tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kryebashkiaku Erion Veliaj është takuar edhe me një mik të veçantë të vendit tonë, i

Greqia mbështet perspektivën evropiane të vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Ish-deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj ka bërë fajtorë të drejtpërdrejtë kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e

Teksa Kuvendi miratoi me 77 vota pro ligjin për krijimin e korporatës së investimeve ekspertët ngrenë pikpyetje për mënyrën e funksionimi

Për ish-deputetin e PD, Gent Strazimiri ajo që ndodhi në Këshillin Evropian është një bllokim që Evropa i bëri qeverisë dhe Ramës, por jo

Rritja e numrit të turistëve italianë në Shqipëri, ka sjellë në Tiranë rreth 60 tur operatorë dhe përfaqësues agjencish të rajonit të Pul

Sekretari për Marrëdhëniet Ndërkombëtare në Partinë Demokratike, Arben Kashahu është shprehur se nuk është faji i Europës për moshapjen e

"Teksa këtu rreken ende të gjejnë fajtorin diku tjetër, e të mos mbajnë përgjegjësi për asgjë, kryeministri i Maqedonisë së Veriut ka