Balla: I uroj suksese Ilir Metës

16/11/2019 - 13:15

Kreu i grupit parlamentar të PS-së ndodhet në Elbasan për votimet për zgjedhjen e delegatëve socialistë të Kongresit.

Ai u pyet nga gazetarët në lidhje me deklaratën e presidentit Ilir Meta, pasditen e së premtes, për shpërndarjen e Parlamentit si edhe takimin me krerët e partive që dogjën mandatet.

Balla nuk pranoi të komentojë, duke i uruar suksese presidentit në takimin me Gazmend Bardhin javën e ardhshme.

“Nuk dëshiroj të komentoj Presidentin në një ditë si kjo e sotmja. I uroj suksese Ilir Metës në takimin javën e ardhshme me Gaz Bardhin.”

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dekoruar me gradën madhore “Gjeneral Major” për Gjeneral Brigade Bajram Rushit Begaj, me detyrë “Kom

Kryedemokrati Lulzim Basha deklaron se ndërtimet në Velipojë u shembën nga banditët e pushtetit që sipas tij shkatërruan mundin dhe djers

Nga selia blu përmes një deklarate për mediat, zyrtari i PD-së, Ervin Minarolli akuzoi qeverinë Rama se me rrugën Milot-Fier, po bën vjed

Kryeministri Edi Rama deklaroi se politika shqiptare nuk duhet të presë që një ditë presidenti i Serbisë të njohë pavarësinë e Kosovës.

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luiggi Soreca, me anë të një shënimi në rrjetet sociale, ka reaguar pas lajmit të autoritete

Kreu i qeverisë shqiptare ka pritur sot në një vizitë zyrtare, të parën të zhvilluar në vendin tonë, kryeministrin e Kosovës, Avdullah Ho

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ndodhet sot për një vizitë zyrtare në Shqipëri, e para pas marrjes së detyrës.

Presidenti i Republikës, Ilir Meta vlerësoi Rilindasin e shquar, martirin e gjuhës shqipe dhe mësuesin Koto Hoxhi (pas vdekjes) me Dekora

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj bën me dije se është nënshkruar marrëveshja me Turqinë për ndërtimin e 522 banesave në Laç.

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ka përshëndetur marrjen e Presidencës së Këshillit të Bashkimit Evropian n