Ballës nuk i del e keqja me "dosjen Basha", paralajmëron kallëzim të ri

14/01/2020 - 09:51

Kreu i grupit parlamentar socialist Taulant Balla, duket se nuk mund ta kapërdijë vendimin e një dite më parë të Gjykatës së Tiranës, për pushimin e çështjes ndaj kreut të PD-së, Lulzim Basha, për lobimin rus.

Ai ka reaguar sërish sot për këtë vendim, duke publikuar disa dokumente të publikuara në faqen zyrtare të Departamentit Amerikan të Drejtësisë (Akti i Rregjistrimit të Agjentëve të Huaj).

"A janë këto kontrata të firmosura nga Lulzim Basha me numër pasaporte diplomatike DB1159763? A janë shërbimet e faturuara në emër të Partisë Demokratike në shumën 675.000 dollarë?  A deklarohet në dokumentin e katërt se kompania guackë Biniatta Trade do  të kompensojë/do të paguajë Muzin për shërbimet e ofruara në emër të  Partisë Demokratike?", thotë socialisti.

Sipas Ballës, fakti është që Lulzim Basha ka përfituar një shërbim me këto para dhe faktet e  reja plotësojnë kushtet për një kallëzim të ri.

"Për një shërbim të përfituar me fonde me burime të padeklaruara, a duhet hetuar?", deklaron Balla.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Rama njoftoi se duke filluar nga data 1 qershor do të lejohet qarkullimi i automjeteve në të gjithë vendin.

Kryeministri Rama, në daljen e tij të fundit kushtuar Covid-19, u shpreh se kjo do të jetë java e fundit me masa kufizuese.

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar pak minuta më parë se mbrëmjen e sotme, në orën 21.00, do të komunikojë për herë të fundit për atë që e

Teksa kanë ngelur dhe katër ditë nga afati për përfundimin e Reformës Zgjedhore, Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi dhe nënkryetari i kësa

Presidenti Ilir Meta reagon pas publikimit të mesazhit të diplomatit të huaj, duke thënë se shërben si një kambanë alarmi për të gjithë.

Presidenti Ilir Meta sqaron plaftormën e tij me 14 pika për realizimin e Reformës në Drejtësi dhe integrimin e Shqipërisë në BE.

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi një takim me ambasadorin gjerman Peter Zingraf në selinë blu.

Ish-deputeti demokrat Bardh Spahia ka akuzuar qeverinë pas infektimit të mjekëve dhe infermierëve në QSUT.

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka zhvilluar sot një takim shumë të hapur dhe konstrukitv me Ambasadorin e Britanisë së Madhe, Duncan N

Kryeministri Edi Rama shkruan në Facebook se parku fotovoltaik i Karavastasë do të jetë më i madhi në Ballkan dhe kjo sipas tij, do të je