Banorët në Lezhë: Askush nuk na ka ardhur në ndihmë

25/01/2021 - 21:53

Reshjet e shiut të cilat kanë përfshirë vendin ditët e fundit kanë shkaktuar përmbytje në disa zona.

Përmbytjet kanë përfshirë dhe Torovicën në Lezhë  duke shkaktuar dëme të konsiderueshme. Ish-deputetja e PD-së, Lindita Metaliaj, ka publikuar në rrjetet sociale shqetësimet e banorëve.

Ata shprehen se ndihen të braktisur nga qeveria dhe se shumë shtëpi e prona të tyre janë tashmë nën ujë.

Postimi i ish-deputetes së PD-së Lindita Metaliaj:

Banoret e Torovices dhe te Malecajve harrohen dhe prej dy javesh jane nen pushtetin e ujit!

Administratori i njesise administrative i fyen dhe ju ben presion !

Pikerisht dy jave me pare Gezim Dushkaj dhe banoret e tjere te Torovices denoncuan tek kryetari Basha situaten e permbytjes dhe pasojat e renda ekonomike qe solli kjo situate.

Si te mos mjaftonte braktisja nga institucionet vendore dhe qendrore keta banore po perballen edhe me arrogancen,fyerjet dhe presionin qe po u behet nga drejtuesit e njesise administrative.

Askush nuk na ka ardhur ne ndihme dhe as te na shohin-thote Gezimi.

Jam gati te kerkoj azil te iki nga ketu dhe te mos i le femijet ne uje-thote ai ,teksa shpjegon edhe fyerjet qe administratori i ka bere .

Skandalet e rilindjes s’ kane fund!

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në Instagram një foto të tijën pas konferencës që pati me zyrtarët e Bashkimit Evropian në Bruksel.  N

Përfaqësuesi i lartë i BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell deklaroi pas përfundimit të takimit të 11-të, të Këshillit

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar me anë të një postimi në Facebook pas akuzave nga mazhoranca në lidhje me ko

Deputeti i opozitës parlamentare, Ralf Gjoni tha sot në Kuvend se Shqipëria e ka blerë vaksinën e AstraZenecas me 24 euro doza, ndërsa ve

Nga Brukseli, kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla thotë se ka lajme të mira në lidhje me integrimin e Shqipërisë në BE.

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi iu ka bërë thirrje partive politike të dorëzojnë brenda afateve dokumentacioni

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu deklaroi në Kuvend se sot do të mbërrijnë 15,210 doza të vaksinës Pfiz

Ministrja e Marrëdhënieve për Parlamentin, Elisa Spiropali ka reaguar në Kuvend për marrëveshjen e nënshkruar ditën e sotme mes kryetarit

Pas firmosjes së kualicionit me Lëvizjen Socialiste për Integrim, kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh se çdo ëndërr do të bëhet realitet

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi dhe kreu i PD Lulzim Basha firmosin marrëveshjen me sloganin "Shqipëria, shtëpia që fiton", ku përcaktoh