Bardhi i përgjigjet ftesës së Gjiknurit: Plani ynë është në tryezë

09/10/2019 - 15:25

Pas ftesës zyrtare të Damian Gjiknurit, si bashkëkryetar i komisionit të Reformës Zgjedhore, ka ardhur reagimi nga Partia Demokratike.

Në një reagim për "BalkanWeb", Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi, ka deklaruar se plani i opozitës është në tryezë, dhe se qeveria duhet të shprehet.

“I qëndrojmë deklarimit që kemi bërë në tryezën OSBE. Plani ynë në tryezë, qeveria të shprehet për 5 pikat”, ka thënë Bardhi.

Në tryezën e OSBE për Reformën Zgjedhore, PD mori pjesë, e përfaqësuar nga Ivi Kaso, ku kërkoi që të krijohet një strukturë e posaçme e drejtuar nga ndërkombëtarët dhe me përfaqësues nga opozita dhe mazhoranca.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Edi Rama është takuar me homologun e tij në qytetin e Bled, Slloveni këtë të shtunë.

Presidenti Ilir Meta ka kujtuar sot 75-vjetorin e themelimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara.

Në nje deklaratë për mediat, nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili deklaroi se në cilësinë e Ministrit të Drejtësisë, kishte konstatuar që

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha vijon me historitë e qytetarëve, të cilët janë prekur nga kriza ekonomike pas pandemisë.

Ambasada Amerikane ka uruar kandidatët të cilët kanë mundur të kualifikohen në raundin tjetër të procesit së përzgjedhjes për Byronë Komb

Sot shënohet 75-vjetori i Organizatës së Kombeve të Bashkuara, pjesë e së cilës është edhe Shqipëria, që në fakt këtë vit mbushen 65 vjet

Presidenti Ilir Meta dekoroi mësuesen e shkollës 9-vjeçare “Selami Kodra” të fshatit Arrëz në Devoll, Luiza Dule me Titullin “Naim Frashë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi deklaroi se Kodi Zgjedhor i miratuar nga maxhoranca "vret" kandidatët e pavarur në zg

Kryeministri Edi Rama ka festuar 10-vjetorin e martesës së tij më Linda Ramën.

Ish-deputeti Ervin Salianji ka reaguar përmes një publikimi në Facebook, lidhur me vendimin e Komisionit të Vlerësimit në PD, për  mos e