Bardhi paralajmëron kryebashkiakun me dy emra: Është dënuar në BE, shumë shpejt bëhet publik

27/01/2020 - 21:47

Sekretari i Përgjithsëhm Gazment Bardhi ka bërë një paralajmërim për një tjetër kryebashkiak. I ftuar në emisionin “Pesë pyetjet nga Babaramo”, Bardhi u shpreh se në ditët në vijim do të publikojë një tjetër denoncim për një kryebashkiak socialisht, por pa dashur të japë emrin. Bardhi shtoi gjithashtu se po pret dosjen e plotë për të publikuar emrin.

“Lefter Alla, rasti i fundit nuk është denoncim i opozitës, por i medias. Ai është një zyrtar i lartë që u konstatua të konsumonte lëndë narkotike. Kemi në proces verifikim edhe 10 raste kryebashkiakësh, përveç pesë rasteve të denoncuara, përveç këtij të fundit, që e denoncoi media. Kemi edhe raste që janë në fazë finale, të tjerat janë në proces verifikimi, janë të dënuar dhe nëse arrijmë ta dokumentojmë brenda disa ditëve. Bëhet fjalë për një dënim të marrë në një nga vendet e BE-së. Bëhet fjalë për një vepër të rëndë penale. Nuk dua të jap detaje. Vrasje, plagosje? Nuk përjashtohet. Kemi preferuar që për cdo indicie të bëjmë një verifikim tonin dhe më pas ti drejtohemi prokurorisë, pa hedhur baltë dhe për të qenë të sigurt në cdo denoncim. Presim të vërtetojmë me dokumente dënimin e personit në një nga vendet e BE-së. Një pjesë dyshohet ti kenë kryer veprat me identitet tjetër, një pjesë me identitetin e tyre në vendet e BE-së. Unë preferoj që të mos jap detaje për rastin pa pasur të plotë dosjen që provon indiciden që kemi siguruar nga burime të ndryshme tonat dhe të aleatëve tanë në Europë,”– u shpreh Bardhi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-deputeti i PD-së, Edi Palokla ka reaguar pas fjalës së kryeministrit Rama nga Vlora, ku përveçse shprehu se do të garojë sërish në Vl

Kryeministri Edi Rama konfirmon se do të jetë kryesuesi i listës së PS në Vlorë edhe në zgjedhjet e 25 prillit.

Përfaqësuesi i opozitës në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi bën me dije se pas dy muajsh miratim në Këshillin Politik, paketa e dytë e

“E duam Vjosën dhe do ta mbrojmë!”. Ka qenë ky mesazhi i presidentit Ilir Meta nga lumi i Vjosas.

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca ka zhvilluar sot një takim me kryetaren e Këshillit të Lartë të Gjyqësorit, Naureda Llagami.

Kryebashkiaku i Shijakut Elton Arbana ka reaguar pas denoncimeve të radhës nga ana e PD-së për familjet Smoqi dhe Luku në Shijak, të cila

Kryeministri Edi Rama i është kundërpërgjigjur presidentit Ilir Meta lidhur me thirrjen e këtij të fundit për të reflektuar dhe t'u tërhe

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj bëri me dije se ka nisur programi i Akademisë Diplomatike Kombëtare.

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka reaguar në lidhje me shkarkimin nga detyra të prokurores Donika Prela, ish-drejtues

Në vijim të Tryezës së Rrumbullakët me temë: ‘‘E ardhmja e Lumit Vjosa – Ndërtim digash apo Park Kombëtar“, të mbajtur dje në Tiranë, nën