Bardhi publikon hartën dhe shtron pyetjen: Kush e ka radhën?

17/01/2020 - 18:17

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, publikoi atë që e quan harta e kryebashkiakëve me të shkuar kriminale ndërsa ngriti pyetjen: Kush e ka radhën tani?

Zyrtari i lartë demokrat shkruan në Facebook se kryeministri Rama duhet të mbajë përgjegjësi për atë që e quan kriminalizim të pushtetit qëndror dhe lokal.

"Edi Rama duhet të japë llogari: -Pse në vend të një socialisti të ndershëm në Shkodër, përzgjodhi dhe kandidoi një trafikant droge?

-      Pse në vend të një socialisti të ndershëm në Vorë, përzgjodhi dhe kandidoi një fallsifikator?

-      Pse në vend të një socialisti të ndershëm në Vaun e Dejës, përzgjodhi dhe kandidoi një hajdut?

-      Pse në vend të një socialisti të ndershëm në Mallakastër, përzgjodhi dhe kandidoi një dhunues?

-      Pse në vend të një socialisti të ndershëm në Mat, përzgjodhi dhe kandidoi një vrasës?",- shkruan Bardhi.

Sekretari i Përgjithshëm i PD thotë se shqiptarët e kanë kuptuar se të bësh karrierë në qeverisjen e Edi Ramës duhet të jesh i certifikuar në trafik droge, falsifikim, vjedhje, dhunë apo vrasje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Edi Rama ka uruar 12-vjetorin e shpalljes së pavarësisë së Kosovës.

Para fillimit të takimit të sotëm informal në Bruksel, Rama tha se do të diskutohet për metodologjinë e re të zgjerimit të BE për të cilë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar sot një takim me disa përfaqësues të familjeve pronare të Tiranës në selinë bl

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, është shprehur përmes një postimi në rrjetet sociale se kryeministri Edi Rama mbron 

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Bruksel ku sot është pritur nga Presidenti i Këshillit Europian Charles Michel para takimit informa

Gjatë qëndrimit në Gjermani, ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi një takim me ministrin e jashtëm të

Partia Demokratike ka akuzuar sot kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj se nuk ka investuar në infrastrukturën e kryeqytetit duke marrë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka përshëndetur anëtarësimin e FRPD-së në forumin zyrtar studentor të Partisë Popullore Eur

Mbi pakon me eksploziv, e cila u gjend poshtë makinës së administratorit të Vllaznisë, Suad Liçi ka reaguar edhe kryetarja e bashkisë Shk

Në një postim në Facebook, kryeministri Edi Rama bën me dijeni atë që ai e cilëson “një lajm të mirë për miqtë e kësaj faqeje që presin n