Barjamaj nxjerr dokumentin: 50 kosha për shëtitoren e Durrësit çuditërisht janë zhdukur!

22/02/2021 - 21:19

Kreu i FRPD Durrës, Artion Barjamaj i është rikthyer sërish mungesës së koshave të mbeturinave në shëtitoren e rikonstruktuar.

Mbrëmjen e sotme, ai ka postuar në rrjete sociale një dokument nga preventivi i punimeve që do të realizoheshin në shëtitoren “Taulantia”.

Referuar dokumentit, aty duhet të vendoseshin 50 kosha, por siç thotë Barjamaj “çuditërisht janë zhdukur”.

"Mos ndoshta nuk i kanë dalur Eur 2.8 milion për të përfunduar atë investimo-arnim gjysmak të shëtitores?",- shtron ai pyetjen.

Në të njëjtën kohë, kreu i të rinjve demokratë sjell edhe shembullin e rrugës anës portit, ku gjysma e saj ka shtylla ndriçimi, ndërsa pjesa tjetër nuk ka.

“A nuk është e çuditshme? Si ka mundësi, projektohet një investim me shtylla në të gjithë gjatësinë e rrugës dhe në fund "nuk mjaftojnë fondet për ta përfunduar"?”,- shtron pyetjen Barjamaj.

Në fund të postimit të tij, kreu i FRPD Durrës fton qytetarët që ta japin vetë përgjigjen për pyetjet që ai shtron.

Postimi i plotë:

 • Ditën e djeshme një qytetar i Durrësit denoncoi mungesën e koshave në shëtitoren "Vollga".
 • Praktikisht, u investuan 2.8 Milion Euro në këtë shëtitore dhe na rezulton se... Nuk ka as kosha për plehrat...
 • Me demek, vizitorët e shëtitores do të duhet ti marrin plehrat me vete(qytetarët e ndërgjegjshëm), ndërkohë që ka dhe nga ata që nuk e kanë për problem ti hedhin në tokë apo edhe në det. Fundja bashkia Durrës po lejon vetë hedhjen e ujrave të zeza në det pranë kësaj shëtitoreje.
 • Sot na doli një e dhënë e re: Në preventivin e punimeve janë programuar të instalohen edhe 50 kosha, por çuditërisht janë zhdukur.
 • Destinacioni?
 • Nuk dihet. Mos ndoshta nuk i kanë dalur Eur 2.8 milion për të përfunduar atë investimo-arnim gjysmak të shëtitores?
 • Atë le ta vendosin qytetarët.
 • Çuditërisht, kjo çështja e koshave në shëtitore është shumë e ngjashme me çështjen e shtyllave të ndriçimit në rrugën anës portit.
 • E keni vënë re(në dark kryesisht) se gjysma e asaj rruge ka shtylla ndriçimi ndërsa gjysma tjetër nuk ka?
 • A nuk është e çuditshme? Si ka mundësi, projektohet një investim me shtylla në të gjithë gjatësinë e rrugës dhe në fund "nuk mjaftojnë fondet për ta përfunduar"?
 • Përgjigje për këto pyetje nuk po japim. Le ta shqyrtojnë me llogjikë qytetarët dhe ta japin vetë përgjigjen e tyre. Êshtë shumë e thjeshtë...

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti i vendit Ilir Meta ka publikuar një video në “Facebook”, ku paraqiten pamje nga manifestimi i 2 marsit 2020.

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, me anë të një statusi në “Facebook”, ka publikuar një foto, ku paraqitet në homazhet, e bëra

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, publikon në rrjetet sociale një video-mesazh të veçantë, me në fokus fëmijët.

Nënkryetar i Partisë Demokratik, Edi Paloka,  ka deklaruar se kryeministri Rama është në panik, pasi sipas tij, e ka kuptuar se ka nisur

Monika Kryemadhi i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama pas deklaratave të bëra sot prej tij në drejtim të kryetares së LSI-së dhe opo

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen ka publikuar fotografi me kryeministrin Edi Rama dhe thekson se e ardhmja e Shqip

Presidenca ka reaguar pas deklaratave dhe akuzave të kryeministrit Edi Rama se Ilir Meta dhe Sali Berisha duan të zhbëjnë reformën në dre

Kryeministri Edi Rama ka folur për zgjedhjet e 25 prillit duke thënë se personat që rezultojnë të infektuar me Covid-19 duhet të vazhdojn

Kryeministri Edi Rama teksa u pyet nëse ka një datë konkrete se kur do të nisë vaksinimi në masë me vaksinat anti-covid, tha se nuk mund

Albin Kurti jep mesazhin e bashkimit, duke marrë shembull heroin kombëtar, Skëndërbeun, gjatë vizitës në Lezhë.