Basha: Bandat e Edi Ramës kanë shantazhuar opozitën dhe liderin e saj

Postuar: 12/10/2017 - 21:46

Emra të njohur të botës së krimit në vend dhe familje mafioze që veprojnë në vendin tonë, kanë shantazhuar opozitën shqiptare dhe liderin e saj.

Lajmi është konfirmuar nga kreu i PD-së, Lulzim Basha, sonte në studion e emisionit “Opinion”, ndërsa theksoi se opozita ka denoncuar me emra dhe për hir të këtij denoncimi, Edi Rama i ka hedhur t’i bëjnë shantazh dhe kërcënime opozitës dhe kreut të saj.

Basha theksoi se këto kërcënime vijnë gjithmonë ditën e mërkurë, para të enjtes me arsyen për t’i mbyllur gojën opozitës.

Ky është Edi Rama, të mërkurën hedh cubat për të kërcënuar opozitën, të enjten hedh Gramoz Ruçin për t’i mbyllur gojën opozitës”, tha Basha.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar në rrjetin social “Facebook”, disa nga statuset e denoncimeve të “qytetarëve dixhitalë” që ka

   Takimi mes kryetares së LSI-së Monika Kryemadhi dhe kryedemokratit Lulzim Basha në selinë e PD-së ka zgjatur 40 minuta.

   Menjëherë pas daljeve në media ku denoncuan lidhjet e qeverisë me krimin, mësohet se dy kryetarët e partive më të mëdha opozitare po m

   Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, pas publikimeve të përgjimeve të vëllezërve Habilaj ku përmendet emri i Saimir Tahirit ka kër

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim Zëvendëspresidentin e Senatit të Republikës së Madagaskarit Amido, i cili po zh

   Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, në një dalje për media është shprehur se Sajmir Tahiri është vetëm një nga hallkat që lidh Edi Ra

   Pas publikimit të detajeve të dosjes Habilaj nga Gjykata e Katanias në Itali, ka ardhur edhe reagimi i kreut të opozitës, Lulzim Basha

Pas publikimit të disa përgjimeve të dosjes “Habilaj” ka reaguar edhe kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi.

Saimir Tahiri foli për herë të parë pas përdorimit të emrit të tij në përgjimet telefonike të siguruara nga autoritetet italiane pas arre

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë pas publikimit të përgjimeve ndaj Moisi Habilajt që përmend se “30 mijë euro duhet t’ia