Basha për Dakon: Njeriu që i vuri kasën votës së durrsakëve

14/03/2019 - 18:24

Nga qyteti i Durrësit ku zhvilloi një takim me studentë dhe të rinj të FRPD-së Durrës, Lulzim Basha nuk ka pa përmendur edhe kryebashkiakun Vangjush Dako. Duke iu referuar përgjimeve të dala në media të dosjes hetimore 339 të Prokurorisë, Basha e konsideroi Dakon si themelin e së keqes dhe njeriun që I vuri kasën votës së durrsakëve.

“Dosja 339 flet qartë për Vangjush Dakon, i cili është agjencia turistike e Edi Ramës, banda e Edi Ramës, bashkëpunëtori i Edi Ramës, bankomati i Edi Ramës, kryefushatisti i Edi Ramës. Ky njeri është zbuluar para syve të gjithë shqiptarëve dhe gjithë botës, nga përgjimet zyrtare të Prokurorisë Shqiptare si njeriu që i vuri kasën votës së durrsakëve. Dhe aty është themeli i së keqes”,- tha Basha nga Durrësi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë të hënë me një mesazh shumë domethënës për qytetarët, në këto javë të vështira të koronavirusit.

Presidenti Ilir Meta ka kërkuar zgjidhje të menjëhershme nga autoritetet për të gjithë qytetarët shqiptarë që janë bllokuar në kufi.

Partia Demokratike ka reaguar ditën e sotme nëpërmjet një deklarate ku është shprehur se ka paditur ministren e Mbrojtjes Olta Xhaçka.

Partia Demokratike ka dorëzuar në SPAK kallëzimin penal për abuzimet me tenderin e paracaktuar të ushqimeve me vlerë 1.5 milion euro.

Përmes një postimi të pak minutave më parë në Facebook, presidenti i vendit, Ilir Meta shpërndau disa mesazhe të paqta e shpresëdhënëse t

Kryetari i Partisë Demokratike, Luzim Basha, nëpërmjet një statusi në Facebook, e cilëson akt kriminal mbylljen e kufirit për 50 shqiptar

Në të dielën e tretë kur gjithçka është mbyllur dhe nuk lejohet dalja, kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me një mesazh shoqëruar me

Ish-deputetja e PD-së, Orjola Pampuri ka publikuar një video ku shfaqen kryefamiljarë dhe fëmijë të varfër që thonë se nuk kanë bukë të u

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet e cilëson të papranueshme ngritjen e flamurit të Vorio-Epirit në Himarë dy ditë më parë.

Ish-kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Jozefina Topalli i bëri thirrje opozitës që nuk është koha për politikë në këtë moment, por për s