Basha: Kamikazja e Ramës grisi fletarrestin për Vangjush Dakon

23/10/2018 - 20:45

Kreu i opozitës Lulzim Basha, ka akuzuar prokuroren e krimeve të rënda, Donika Prelën, si autoren e grisjes së fletarrestit për kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dakon.

Sipas Bashës, kamikazja e Ramës po prish hetimin për krimin elektoral të Dakos në Durrës.

Postimi i Bashës në Twitter:

Kreu i celulës kriminale te Krimet e Rënda Donika Prela është autorja e grisjes së fletarrestit për Vangjush Dakon. Kamikazja e Edi Ramës po bën gjithçka të prishë hetimin për krimin elektoral të shitblerjes së votave mes Dakos dhe bandave të Durrësit dhe Shijakut.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mbledhja e Komisionit të Ekonomisë dhe Financave është mbyllur mes debateve brenda mazhorancës.

“Vangjush Dako është simboli i masakrës elektorale, me të cilën Edi Rama erdhi në pushtet.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publike në faqen e tij të Facebook-ut një denoncim nga qytetari dixhital i cili thotë se është liru

Ministri i Infrastrukturës dhe Transporteve, Damian Gjiknuri i pranishëm në Komisionin e Ekonomisë ka folur për projektin e Unazës së Mad

Kryeministri Edi Rama ka folur sërish për banorët e Unazës e Re, duke dënuar bllokimin e rrugës që ata bëjnë gjatë protestave kundër pris

Ish-banori i “Big Brother”, Algen Nikolla ka nxjerr zbuluar ministrin e Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, i cili në një postim në faqe

Partia Demokratike do të zhvillojë zgjedhjet për kryetarët e degëve nga 23 nëntori deri më 2 dhjetor. 

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një postimi në Twitter për protestën e banorëve në zonën e Astirit.

KQZ ka nisur përgatitjet për zgjedhjet e 30 qershorit dhe gjithçka po zbatohet sipas ligjit të vjetër.

Kryetari i Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako ka pritur në një takim ambasadorin e Turqisë, Murat Ahmet Yörük.