Basha: Nevojë akute për ndryshim, 31% e familjeve nuk mbyllin dot muajin (VIDEO)

16/07/2019 - 21:18

Në një deklaratë për mediat, kreu i opozitës, Lulzim Basha ritheksoi edhe njëherë nga Berati se qytetarët treguan në 30 qershor “nevojën akute për ndryshim”.

"Kjo u duk më së miri dy javë më parë ku qytetarët e Beratit në masë refuzuan regjimin e Edi Ramës. E refuzuan demokratët, e refuzuan mbështetësit tanë, e refuzuan edhe socialistët e ndershëm”- tha Basha.

Ai shtoi se pjesëmarrja në Berat ishte nën mesataren kombëtare dhe kjo sipas tij do të thotë se “edhe socialistët janë vetëdijësuar se rruga e çlirimit të partisë së tyre nga tutela e krimit  kalon nga qëndrimi krah për krah me qytetarët e tjerë të Beratit” në atë që Basha e quajti “betejë për vlera, liri dhe ekonomi”.

Kreu i PD, tha se ky refuzim në zgjedhje do të thotë më shumë përgjegjësi për forcën e tij politike që ti sjellë qytetarëve ndryshimin që ata kërkojnë. 

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tërmeti i 26 nëntorit e ka shndërruar pjesërisht Durrësin në një qytet fantazëm.

Sekretari i Përgjithshëm Gazment Bardhi ka reaguar pas urdhër arresteve të firmosura ditën e sotme nga Policia e Shtetit.

Kreu i Partisë Socialistë në Manzë, Armand Basha ka reaguar pas akuzave të PD-së se familja e tij ka përfituar 3 bonuse qiraje nga Bashki

"Opozita ka qenë inekzistente përjashto daljet rutinë të Bashës, që e përshëndes për një vetëpërmbajtje në momente tejet të vështira për

Kryeministri Edi Rama ka theksuar edhe njëherë se fondet për rindërtimin pas tërmeti tragjik që goditi vendin, do të përdoren me ndershmë

Ish-deputetja e PD Grida Duma ka ndarë me publikun një pjesë të përjetimeve të saj nga tërmeti i 26 nëntorit që goditi një pjesë të mirë

Banorët në Laç kanë denoncuar tek Kryetari i Partisë Demokratike diskriminimin e tyre nga qeveria dhe bashkia, duke i lënë ata pa strehim

Pas akuzave të ngritura paraditen e sotme nga Partia Demokratike, e cila denoncoi se 3 bonuse qiraje ishin dhënë për familjen e Armand Ba

Pas lëshimit të 17 urdhër arresteve, dhe 9 të ndaluarve në Durrës, në kuadër të hetimet që po kryhen për tërmetin e 26 nëntorit, ka ardhu

“Sipas drejtuesve te policise dhe prokurorise ne Durres ; pas “nje pune intensive, dy javore” u gjenden dhe “fajtoret” e katastrofes.