Basha: Po i bëhet terror policor e mafioz bashkëpunëtorit X, Arta Marku kamikaze!

Postuar: 17/05/2018 - 11:09

Lulzim Basha denoncoi në parlament terrorin dhe presionet ndaj dëshmitarit x që shfaqet duke biseduar me Agron Xhafajn në audio-përgjimin që publikoi opozita.

Sipas kreut të opozitës, “Prej 72 orësh dëshmitari X dhe familja e tij janë nën presionin e tmerrshëm nga abndat dhe nën terror nga policia e Fatmir Xhafajt”.

“E gjithë policia është vënë pas familjes së dëshmitarit dhe vetë dëshmitarit. Operacion policor për ta bënë nën terror dëshmitarin. Nga e dinë policia dhe Fatmir Xhafaj se kush është dëshmitari X? Nga e dinë? Por kamikazet Marku dhe Prela nuk veprojnë se për këtë punë janë aty. Fatmir Xhafaj dhe Edi Rama kanë emëruar kamikazet e tyre në krye të Prokurorisë së Përgjithshme dhe në krye të Policisë së Shtetit”, u shpreh Basha.

Fatmir Xhafaj dhe Partia Socialiste e kanë mohuar audio-përgjimin që publikoi Partia Demokratike. Sipas kryeministrit Rama, është bërë analiza shkencore dhe ka dalë se përgjimi ishte i sajuar. Për këtë janë dërguar në prokurori dy deputetët dhe këshilltari i PD-së që dolën në konferencën për mediat duke e bërë publik përgjimin.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjatë mbledhjes në Vlorë, opozita njoftoi dy nisma të rëndësishme të cilat është e vendosur ti realizojë me çdo kusht.

Nga Vlora ku denoncoi situatën e rëndë të rendit dhe sigurisë në këtë qark, kreu i PD-së, Lulzim Basha tha se vetëm në 12 muajt e fundit

Partia Demokratike dhe koalicioni opozitar ka braktisur Parlamentin edhe këtë të enjte, duke u mbledhur në Vlorë për të denoncuar gjendje

Në profilin e saj në Facebook, deputetja e PD-së Grida Duma ka publikuar një video duke mbajtur një fjalim motivues përballë një grupi të

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati deklaroi se të gjithë vendet në rajonin e Ballkanit duhet të ndalojë  urgjentisht eksport

Ndërkohë që opozita do të jetë e gjitha sot në Vlorë, duke vijuar bojkotin e seancës së Kuvendit, sikundër ka ndodhur që nga nisja e sesi

   Kreu i PD-së Lulzim Basha ka paralajmëruar deputetët e majtë të PS-së se nëse nesër në kuvend votojnë ligjin për Teatrin Kombëtar, atë

   Gazmend Oketa, ish-ministër i Mbrojtjes në kohën kur Sali Berisha ishte kryeministër dhe bashkëthemelues i partisë Fryma e Re Demokrat

   Kryetari i PD, Lulzim Basha, priti sot në një takim Krye Zv. Ndihmës Sekretaren e Shtetit, Znj.

Gazmend Oketa, njëri prej ish-ministrave të rëndësishëm të Partisë Demokratike, ish-deputet i PD-së për Qarkun e Durrësit, mori një vendi