Basha premton nga Kukësi: Ditën e parë të qeverisë do të heq taksën për Rrugën e Kombit

19/02/2020 - 12:40

Nga qyteti i Kukësit, kreu i PD-së Lulzim Basha ka premtuar që ditën e parë të qeverisë së tij do të heqë taksën e Rrugës së Kombit.

"Ditën e parë kam për të heq", iu tha Basha disa banorëve të Kukësit, ndërsa ngriti edhe shqetësimin e largimit të të rinjve nga Shqipëria.

"Varfëria po e bën Kukësin dhe Shqipërinë të pajtueshme për qytetarët dhe pa shprese për të rinjtë. Do të ringremë ekonominë dhe do të zhdukim fenomenin e largimit të rinisë. Zhvillimi i ekonomisë i jep zgjidhje njëherë e përgjithmonë largimit të shqiptarëve", u shpreh Lulzim Basha.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili të shtunën pas përfundimit të Kongresit të Jashtëzakonshëm të Partisë Socia

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka përcjellë një mesazh për pelegrinët e Kishës së Laçit dhe besimtarët e krishterë.

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka folur për vizionin "Shqipëria 2030" në Kongresin e PS.

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku është shprehur gjatë Kongresit të PS se  në mandatin e tretë do të ndërtohe

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi është shprehur se brenda vitit të parë të qeverisjes së mandatit të tretë të PS, çdo shqiptarë do të ket

Kryeministri Edi Rama, në fjalën e tij në Kongresin e PS deklaroi se Partia Socialiste nuk bëhet mbulesë për asnjë drejtor apo ministër,

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka paralajmëruar se një objektiv i mandatit të tretë do të jetë revolucioni në administratë për të sh

Kryeministri Edi Rama në fjalën e mbajtur në Kongresin e PS-së falënderoi liderin historik të PS-së Fatos Nanon, duke thënë se ai ishte f

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi, në 30-vjetorin e Partisë Socialiste ka deklaruar dorëheqjen nga politika.

Ish-kryeministri i "Pajtimit Kombëtar" të Shqipërisë, Bashkim Fino, është përkujtuar sot në Kongresin e jashtëzakonshëm të PS.