Basha pritet të mbajë miting madhështor të shtunën në Durrës

26/03/2019 - 14:44

Një miting i madh pritet të mbahet këtë të shtunë më datë 30 mars në qytetin e Durrësit, i organizuar nga Partia Demokratike.

Mitingu do të zhvillohet pasditen e së shtunës përpara bashkisë së Durrësit, ku demokratët, me në krye liderin e tyre Lulzim Basha, do të dalin përpara popullit durrsak për të përsëritur kërkesat e tyre.

Burime nga PD-ja e qytetit bregdetar, thanë për “DurrësLajm” që kërkojnë të realizojnë mitingun më të madh gjatë gjithë kësaj kohe që kanë nisur protestat e njëpasnjëshme para dhe pas djegies së mandateve të deputetëve të opozitës.

Sipas të njëjtave burime, e gjithë historia e lënies së mandateve e ka gjenezën nga Durrësi, për shkak të akuzave të përfshirjes së kryebashkiakut Vangjush Dako në krimin e organizuar në episode të blerjes së votës në Durrës, dhe më pas situatë kjo që u implementua në të gjithë qarqet e Shqipërisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një emër jashtëzakonisht i njohur për komunitetin shqiptar në mbarë Greqinë, e sidomos në Athinë, Fatos Malaj, hidhet në betejën elektora

Presidenti Ilir Meta shprehet i shokuar nga sulmet e ndodhura në Sri Lanka, ku deri në këto momente numërohen të paktën 207 viktima dhe m

Të martën skadon zyrtarisht afati që i lë në dispozicion kodi zgjedhor partive politike për t’u regjistruar për pjesëmarrje në zgjedhjet

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka ironizuar krijimin e partisë së re "Binda Demokratike", nga Rudina Hajdari.

Nga Kisha e Shna Ndoit në Laç, kryedemokrati Lulzim Basha uroi të gjithë besimtarët katolike e ungjillore për festën e Pashkëve.

Duke uruar Pashkët, presidenti i vendit, Ilir Meta ka bërë apel të gjithë shoqërisë shqiptare që të bashkëpunojnë për hir të interesit ko

I ftuar në studion e lajmeve të RTV Ora, anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike, Eno Bozdo duke komentuar krijimin e Partisë "Bindja D

Nga protesta e Unazës së Re, ish-deputeti demokrat Klevis Balli ka komentuar deklaratën e bërë sot nga Taulant Balla, i cili tha se do të

Deputeti Myslim Murrizi tha se nëse Partia Demokratike nuk merr pjesë në zgjedhjet lokale të 30 qershorit, atëherë ajo shton “rrezikun” e

Ish-deputeti i PD Enkelejd Alibeaj i ftuar në emisionin “Kjo javë” nga gazetarja Nisida Tufa në “News 24” duke folur për krijimin e parti