Basha: Rama është gati të zhvishet lakuriq për të mbrojtur Tahirin

14/11/2017 - 13:22

Lulzim Basha në një deklarate për mediat, ku komentoi projektbuxhetin e qeverisë për vitin 2018, u pyet nga gazetarët edhe për çështjen 'Tahiri' si dhe kërkesën e PS për shkarkimin e kreut të KQZ Klement Zguri, ky i fundit i propozuar nga PD si pjesë e marrëveshjes Rama-Basha.

Basha tha se kryeministri Edi Rama është i gatshëm të zhvishet lakuriq për t’iu shmangur pyetjes se pse e mbrojti Saimir Tahirin.

"Edi Rama është gati të zhvishet lakuriq për t’iu shmangur pyetjes se pse e mbrojti Saimir Tahirin? Pse nuk thotë një fjalë për paratë e drogës dhe patentat e lundrimit të Tahirit të kapura? Ka dy javë që hesht që t’i shmanget këtyre pyetjeve. Dhe përgjigja është në këtë kontekst, ai po bën dhe do bëjë gjithçka, por nuk do t’ia dalë."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Edi Rama ka dalë në një konferencë për mediat nga godina e Ministrisë së Brendshme së bashku me drejtuesit e Policisë së Sht

Zgjaten me tre muaj afatet për hetimin e dosjes së ish- ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.

Pak ditë pasi qeveria dërgoi në parlament projektligjin që mbyll nga 1 janari i 2019-ës të gjitha bastet sportive, Kryeministri ka bërë n

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri publikoi të dielën disa foto duke bërë xhiro me kalë, por këto imazhe nuk kanë kaluar pa marrë vëm

Deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimiri i është përgjigjur ministrit të Brendshëm​ Fatmir Xhafaj pas publikimit të shifrave që ky

Pas deklaratave të kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha se krimi është më aktiv se kurrë në të gjithë vendin, ministri i Brendshëm,

Pas padisë që kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla bëri ndaj deputetit të PD-së, vjen përgjigja e Ervin Salianjit.

Pas akuzave të deputetit të PD-së Ervin Salianjani për lidhje me trafikantit Edmond Bego, kreu i grupit parlamentar të PS Taulant Balla e

Deputeti i PD-së Enkeled Alibeaj nga selia blu deklaroi se Fredi Alizoti, që sipas opozitës është aktori i kryeministrit Edi Rama, është

Partia Demokratike ka vijuar sërish me akuzat në drejtim të kreut të grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla.