Basha-Ramës: Europa të ka refuzuar! Ti ke dështuar!

21/10/2019 - 15:27

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pasi kryeministri Edi Rama postoi në rrjete sociale një pjesë të deklaratës së Presidentit të KE, Donald Tusk, i cili thoshte se "nuk pati unanimitet për negociatat! Nuk është faji i Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut". 

Përmes postimeve në Twitter, Basha akuzon Ramën se nuk pranon përgjegjësitë për vendimin negativ nga BE ndërsa shkruan se ai ka dështuar dhe se Europa e ka refuzuar.

“Mjaft me shfajësime personale dhe fajësimin e të tjerëve zoti Rama! Të gjithë janë lodhur me justifikimet e tua për dështimet e tua, gjithmonë duke mbrojtur veten, kurrë popullin tënd, asnjëherë gati të pranosh përgjegjësinë tënde. Fakti është, Europa të ka refuzuar. Ti ke dështuar.

Kujt do t’ia hedhësh fajin për dështimin me shëndetësinë? Kujt do t’ia hedhësh fajin për ekonominë e shkatërruar? Kujt do t’ia hedhësh fajin për qeverinë tënde të korruptuar?

Ka ardhur koha të pranosh përgjegjësitë për dështimet e tua! Është mbushur kupa. Europa të ka refuzuar dhe shqiptarët do të refuzojnë.” shkruan Basha.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas postimit në Twitter të ministres së Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, ndaj deklaratave të Metës për grusht sh

Në një kohë kur presidenti i Republikës, Ilir Meta deklaroi sot se më datë 2 mars do të lidhë besë me qytetarët dhe prej aty do të nisin

Gjatë konferencës së jashtëzakonshme, e paralajmëruar më herët, Presidenti Ilir Meta dha prova të reja për atë që e quan “grusht shtetit”

Në një konferencë për shtyp mesditën e sotme, Presidenti Ilir Meta ka paralajmëruar për një tubim së bashku me qytetarët më 2 mars në bul

Gjatë vizitës zyrtare në Kosovë, Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj është takuar me Presidentin e Kosovës, Ha

Një tjetër familje e dëmtuar prej tërmetit të 21 shtatorit hyri në banesë të re këtë të mërkurë. Edi Rama i dha çelësin e shtëpisë së re

Nga qyteti i Kukësit, kreu i PD-së Lulzim Basha ka premtuar që ditën e parë të qeverisë së tij do të heqë taksën e Rrugës së Kombit.

Komisioni i Sigurisë miratoi sot me vetëm 2 vota abstenim aktin normativ për Anti-KÇK.

Banorët e Ndroqit do të kenë tashmë një qendër shëndetësore të rindërtuar sipas standardeve.

Partia Demokratike ka denoncuar se pas sallave të reja të Kirurgjisë, të reklamuara me bujë nga qeveria, fshihet një e vertetë trishtuese