Basha: T'u rimbursohen urgjentisht ilaçet, mijëra pacientëve me COVID-19 që kurohen në shtëpi

17/10/2020 - 12:32

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, i ka bërë thirrje përsëri qeverisë sot të rimbursojë medikamentet që po marrin për COVID-19, mijëra shqiptarë që kurohen në shtëpi.

“Asnjë medikament për trajtimin e COVID nuk rimbursohet dhe ky është krim i pafalshëm.

Mijëra pacientë që trajtohen në shtëpi në mënyrë ambulatore duhet të kenë urgjent mbështetjen e shtetit me rimbursimin total të medikamenteve,”,- theksoi Basha që në krye të konferencës së përditshme për shtyp nga selia e PD-së.

Basha ka bërë thirrje sërish që qeveria të zbatojë planin me 5 pika të propozuar nga PD-ja për të mbështetur qytetarët. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-ministri i Mjedisit Lefter Koka, ka argumentuar në emisionin OPEN në Top Channel se reforma në menaxhimin e mbetjeve ishte një domosd

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet njofton se të martën do të zhvillojë një protestë përpara Ministrisë së Jashtme pasi në kryeqytet vj

Kreu i degës së Partisë Demokratike në Durrës, Ferdinand Xhaferraj, ishte sot në tregun industrial të qytetit, ku takoi nga afër tregtarë

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka qenë në një shkollë në Lezhë ku ka prezantuar edhe platformën online “Akademi.al” duke thënë se do

Presidenti Ilir Meta ka replikuar me analistin dhe pedagogun Agron Gjekmarkaj, pas kritikave të këtij të fundit për dhënien e dekoratave,

Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti ka kujtuar vëllain e saj, që humbi tragjikisht jetën një vit më parë në një aksident me

Presidenca i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama pas deklaratës së këtij të fundit se Presidenti i Republikës në kohë paqeje nuk koma

Kryeministri Edi Rama i ka dërguar një mesazh të qartë Metës pasi ky i fundit dha mesazhe kërcënuese ditën e sotme.

Ditën e sotme kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar një konferencë për mediat, ku ka prezantuar platformën anti-korru

Maskaradë e ka cilësuar, Presidenti Ilir Meta, Aktin Normativ më të fundit të Qeverisë, sipas të cilit qytetarët gjobiten nëse nuk mbajnë