Basha uron kandidatin zyrtar për President të KE: Mbështetje e fortë për Shqipërinë

08/11/2018 - 18:52

Kreu i Partise Demokratike, Lulzim Basha ka uruar sot Manfred Weber, kandidatin zyrtar te PPE për President të Komisionit Europian në zgjedhjet e ardhshme Europiane.

Me një shënim në rrjetet sociale, kryedemokrati Basha shkruan se me Weber si president i KE, Shqipëria do të ketë një mbeshtetës të fortë në BE.

“Urime të përzemërta mikut tonë #ManfredWeber kandidati zyrtar i PPE për President të Komisionit Europian në zgjedhjet e ardhshme Europiane. Me #ManfredWeber Shqipëria do ketë një mbështetës të fortë në BE” – shkruan Basha.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Prej kohësh situata politike mes palëve në Shqipëri ka qenë e tensionuar, dhe tashmë i kanë kthyer në trend statuset ironike në rrjetet s

Mbrëmjen e djeshme, presidenti Meta nga një studio televizve, ndër të tjera ka folur edhe në lidhje me LSI-në, parti të cilën dikur e dre

Paraqitja e deputetevë në Kuvend është i rregulluar strik nga udhëzuesi për kodin e etikës.

"Aty ku është pushteti është krimi!" Kështu shkruan në Facebook ish-kryeministri Sali Berisha pas lajmit se mes të arrestuarve p

Sipas deputetet demokrate të Durrësit, Fatbardha Kadiu, qëndrimi i kushtëzuar me parlamentin nuk do të thotë pushim siç pretendon pozita!

Deputeti i PD-së, Flamur Noka i ështe rikthyer dosjes 339 dhe akuzave ndaj kreut të Bashkisë Durrës, Vangjush Dako.

"Opozita nuk do të kthehet në Kuvend pa u bërë vettingu i politikanëve," ka deklaruar kreu i PD-së Lulzim Basha, gjatë një takim

Presidenti, Ilir Meta zhvilloi një vizitë në fshatin Mexhitli të Manastirit, një nga fshatrat me shumicë shqiptare në Maqedoni. Kjo është

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili bën përgjegjëse qeverinë për ekonominë e dobët në vend dhe thellimin  e borxhit publik

Kryeministri Edi Rama ka lënë për pak çaste angazhimet e tij politike, për t’u marrë me pasionin e tij të madh, artin.