Basha zhvillon takim lamtumire me Donald Lu

14/09/2018 - 13:39

Kryetari i Partisë Demokratike ka pritur këtë të premte në një takim lamtumire ambasadorin amerikan në Tiranë, Donald Lu.

Takim lamtumire me ambasadorin Donald Lu dhe mirëseardhje me zv. Ambasadoren Leyla Moses-Ones. PD krenare për miqësinë dhe bashkëpunimin me SHBA, partnerin strategjik të Shqipërisë dhe kombit shqiptar”, shkruan Basha në Twitter.

Një ditë më parë, Lu ka zhvilluar takime lamtumire edhe me Presidentin e Republikës, Ilir Meta dhe me kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar ashpër pas dekretit të Presidentit Meta për Sandër Lleshaj.

Kryeministri Edi Rama ka reaguar menjëherë në Twitter pas dekretit të Presidentit të Republikës Ilir Meta për Sandër Lleshajn si ministër

Presidenti Ilir Meta është ‘dorëzuar’. Mësohet se ai ka dekretuar emrin e Sandër Lleshajt si Ministër i Brendshëm.

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma në një dalje për mediat ka folur për përgjysmimin e projekt-buxhetit të 2019-s.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjetin social Facebook mesazhin e qytetarit dixhital, ku thotë se vizita e djeshme e zv.mi

Partia Demokratike ka vijuar akuzat ndaj kryebashkiakut të Durrësit Vangjush Dako, përmes deputetes Orjola Pampuri.

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot nxjerrjen në lirim të oficerit me gradë madhore, Gjeneral Brigade Sandër Lleshaj, duke i hapur kësh

I ftuar në emisionin “Politika Online” në Gazeta Shqiptare, sekretari i grupit parlamentar të PS-së, Ervin Bushati paralajmëron të njëjti