Berisha: Kryetari i Shijakut si Gjushi, me firmë betoni po gjobit ndërtuesit, tenderat i merr vetë

19/08/2018 - 20:42

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari i cili akuzon kryetarin e Bashkisë së Shijakut se po gjobit ndërtuesit. Sipas denoncuesit, kryebashkiaku iu thotë ndërtuesve se nëse duan leje, duhet të marrin betonin tek firma e tij.

Denoncuesi shkon edhe më tej me akuzat dhe thotë se me drogë ka mbyllur problemet e dekriminalizimit.

STATUSI I BERISHËS

Narko kryetari i Shijakut, beton kryetar si Gjushi!
Ai fiton çdo tender të qytetit të tij.
Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital:

-Narkokryetari ka firmë ndërtimi, betoni.
-Është subjekt i dekriminalizimit!
-Me drogë ka arritur të mbylle problemet e dekriminalizimit. sb

“Përshëndetje doktor. Kryetari bashkisë Shijak po gjobit ndërtuesit në Shijak nqs doni leje ndërtimi betonin duhet ta merrni tek ai se ai ka firma betoni që ia kaluar vëllait. Të gjithë tenderët, rrugë, stadium, trotuare i merr vet. Ky person e kap ligji dekraminizimit ka pas probleme kur ka qenë polic dhe një problem edhe më të rëndë. Ky është mik i ngushtë me Haki drogën dhe droga ka bërë shumë që t’ia fshij atij problemet. respekt”

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike, Bardh Kadilli, ka reaguar për atentatin e rëndë në Vlorë ku dy persona mbetën të vdekur dhe nj

PDIU ka mbështetur propozimin e kreut të PD-së për djegien e mandateve.

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe zëdhënësja e Qeverisë, Elisa Spiropali ka reaguar pas deklaratës së kryedemokrati

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka reagur për protestën e opozitës së bashkuar, e cila u zhvillua dje përballë godinës së

Në 11-vjetorin e pavarësisë së Kosovës, ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një foto të rrallë me komandantin legjendar, Adem Jash

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka reaguar në rrjetet sociale pas deklaratës së kryedemokratit Lulzim Basha, i cili tha se do t’i p

Pak përpara se kryedemokrati, Lulzim Basha të deklaronte se do të kërkojë djegien e mandateve të opozitës nga grupi parlamentar, kryemini

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha se do i propozojë grupit parlamentar djegien e mandatave parlamentare si një mesazh i qartë

Ish-ministri i Drejtësi Ylli Manjani, ka reaguar pas arrestimeve që policia ka bërë për personat, që sipas saj shfaqën akte dhune në prot

Partia Demokratike me anë të një deklarate publike për mediat denoncon faktin se policia po ushtron dhunë ndaj qytetarëve të shoqëruar gj