Berisha: Rama dhe Meta të pashpirt, lanë administratën pa shpërblim për Vitin e Ri

16/12/2013 - 18:46

16 dhjetor 2013- Ish-kryeministri Sali Berisha, me anë të një mesazhi në rrjetin social Facebook i është referuar shpërblimit për festat e fundvitit, duke thënë se heqja e tyre është kartolina e Vitit të Ri.  "Administrata pa shpërblim për festat e fundvitit, një pashpirtësi e vërtetë e Qeverisë Rama-Meta.

Të dashur miq, këtë vit administrata e Shqipërisë do të jetë e vetmja në Evropë dhe ndofta në botë që nuk do marrë shpërblimin e fundvitit. Kjo sepse Qeveria Rama-Meta, në një akt pashpirtësie, fondin e parashikuar me ligj për shpërblimin e fundvitit të administratës, do ta marrin për të paguar personat me aftësi të kufizuar, mbasi fondet për këta të fundit, janë shpërdoruar nga Qeveria për zyra, pajisje, orgjira, udhëtime, etj.

Heqja e shpërblimit të fundvitit, qe iu takon me ligj punonjësve të administratës, nga qeveritarët që kanë porositur pushimet e tyre në hotelet më luksoze të botës është kartolina e Vitit të Ri që dyshja Rama-Meta u dërgon punonjësve me paga të ulëta dhe të mesme të administratës publike".

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Partia Demokratike pas dy deklaratave për media, ku denoncoi se Ministria e Mbrotjes kishte dhënë një tender 1.5 milionë euro pa garë në

Edhe institucioni i Presidentit të Republikës ndriçohet me ngjyrat e flamurit kombëtar italian në shenjë solidariteti me Italinë qe po ka

Pas problemeve në sistemin e e-Albania, kryeministri Edi Rama shprehet se qytetarët duhet të zbatojnë masat e vendosura nga qeveria për p

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha teksa shpërndan postimin e ambasadorit të Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca, duke theks

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i kërkon presidentit serb, Aleksandër Vuçiç që të zhbllokojë kalimin e kamionëve me mallra nga Kosova

Ambasadori i BE, Luigi Soreca dhe lideri opozitar Lulzim Basha, kanë zhvilluar sot një video- konferencë, ku është diskutuar për çeljen e

Partia Demokratike ka akuzuar qeverinë se ka dhënë pa garë tenderin 1.5 milionë euro për furnizimin me ushqime të Rezervave të Shtetit.

Edhe sot, kryeministri Edi Rama ka publikuar në Facebook grafikun me kurbën e koronavirusit, ku Shqipëria renditet në vendet e fundit në

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi i ka nisur sot një letër Presidentit të Dhomës së Deputetëve të Italisë, Roberto Fico lidhur me situatën

Ish-kryeministri italian, Silvio Berluskoni ka reaguar pasi Shqipëria dërgoi 30 mjekë dhe infermierë në Itali, ku situata nga pandemia ës