Biberaj: Qeveria ka braktisur qarkun e Kukësit

11/12/2012 - 18:58

 

KUKES - Gjatë një takimi që nënkryetari i Frymës së Re Demokratike Aleksandër Biberaj dhe sekretari organizativ i Sali Shehu zhvilluan me strukturat e kësaj force politike në qarkun e Kukësit u diskutua mbi problematikat me të cilat qytetarët e rrethit verior përballen çdo ditë.

Mungesa e furnizimit me energji elektrike, vështirësitë e shumta në lëvizjen e njerëzve dhe ecurinë normale të jetesës në këto ditë të ftohta dimri ishin epiqendra e shqetësimeve që qytetarët kuksianë shprehën në takimin me përfaqësuesit e Frymës së Re Demokratike.

Nënkryetari i FRD-së Biberaj theksoi gjatë takimit se qeveria aktuale me indiferentizmin e saj ka braktisur totalisht zonat veri-lindore. “Përgjegjës për këtë është vetë kryeministri Berisha, - tha Biberaj.

Më pas ai shtoi se FRD po harton programe zhvillimi për ekonominë e zonave veri-lindore dhe do të ndjekë politika ekonomike për të ulur papunësinë në këtë qark të harruar nga qeveria aktuale.

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama në lidhje me marrëveshjen e 5 qersh

Instituti i Shëndetit Publik ka reaguar pas të akuzave të ish-deputeti të Partisë Demokratike, Bardh Spahia lidhur me mungesën e tamponëv

Kryenistri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së Presidentit Ilir Meta dhe akuzave të opozitës jashtë Parlamentit lidhur me ndryshimet ku

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka reaguar pas deklaratës së zv.kryetarit të Grupit të CDU-CSU në Bungestagun gjerman J

Zv.kryetar i Grupit të CDU-CSU në Bungestag Johann David Wadephul ka reaguar pas zhvillimeve politike në vend ku Komisioni i Ligjeve mira

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar në lidhje me ndryshimet kushtetuese, ku parashikohet që në zgjedhjet parlamenta

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia ka reaguar lidhur me denoncimin e bërë nga kryetari i Sindikatës së Shëndetësisë në Durr

“Maskat ose barrierat e mbrojtjes prej tekstili do të jenë të detyrueshme të mbahen në ambientet e mbyllura nga çdo qytetar”.

Këshilli Bashkiak i Durrësit ka zhvilluar mesditën e sotme një mbledhje të jashtëzakonshme me mjete të komunikimit elektronik ku u miratu

Ish- deputetja e PD, Oriola Pampuri denoncon se spitali i cili një muaj më parë u inagurua nga Rama dhe Manastirliu si spitali COVID-4 ës