Bomba e Bashës për të fortin e Shijakut të arrestuar në Durrës (FOTO)

Postuar: 12/10/2017 - 22:09

Durim Keçi dhe Blendi Klosi

   Në emisionin “Opinion” Lulzim Basha bëri një deklaratë bombë lidhur me arrestimin e të fortit të Shijakut një natë më parë në Durrës.

Sipas Bashës, Durim Keçi (në të majtë të fotos kryesore) nuk arrestohej deri tani pasi ai ishte hequr nga database i Interpolit.

Sipas kreut të PD, Keçi është rihequr në database e Interpolit, pak para vizitës së Ramës në Itali, ku u takua me kryeministrin Gentiloni.

Në të njëjtën kohë, Basha bëri thirrje që të zbardhen tabulatet telefonike të Durim Keçit me Edi Ramën në vitin 2013.

Basha deklaroi se Rama e ka siguruar Durim Keçi se “përsa kohë të jem unë kryeministër nuk ka bir k… që të ekstradon ty në Itali”.

Kreu i opozitës tha se Keçi nuk është arrestuar gjithë këto vite pasi i shërbeu Edi Ramës për të marrë fitoren në Shijak dhe Durrës.

“Me këtë njeri mori pushtetin Edi Rama dhe Vangjush Dako”, tha Basha. 

Gjatë deklaratës së tij, Basha publikoi edhe disa foto ku i arrestuari mbrëmjen e së mërkurës në Durrës, duket i pranishëm në selinë e PS së bashku me drejtues të mazhorancës, apo duke darkuar me këta të fundit, apo në foto me drejtuesin e fushatës së PS-së në Durrës, në vitin 2013, ministrin aktual Blendi Klosi. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar në rrjetin social “Facebook”, disa nga statuset e denoncimeve të “qytetarëve dixhitalë” që ka

   Takimi mes kryetares së LSI-së Monika Kryemadhi dhe kryedemokratit Lulzim Basha në selinë e PD-së ka zgjatur 40 minuta.

   Menjëherë pas daljeve në media ku denoncuan lidhjet e qeverisë me krimin, mësohet se dy kryetarët e partive më të mëdha opozitare po m

   Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, pas publikimeve të përgjimeve të vëllezërve Habilaj ku përmendet emri i Saimir Tahirit ka kër

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim Zëvendëspresidentin e Senatit të Republikës së Madagaskarit Amido, i cili po zh

   Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, në një dalje për media është shprehur se Sajmir Tahiri është vetëm një nga hallkat që lidh Edi Ra

   Pas publikimit të detajeve të dosjes Habilaj nga Gjykata e Katanias në Itali, ka ardhur edhe reagimi i kreut të opozitës, Lulzim Basha

Pas publikimit të disa përgjimeve të dosjes “Habilaj” ka reaguar edhe kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi.

Saimir Tahiri foli për herë të parë pas përdorimit të emrit të tij në përgjimet telefonike të siguruara nga autoritetet italiane pas arre

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë pas publikimit të përgjimeve ndaj Moisi Habilajt që përmend se “30 mijë euro duhet t’ia