"Bomba" e Lulzim Bashës/ Kreu i PD-së flet me emra për 3 deputetët e qarkut të Durrësit të lidhur me krimin

14/03/2019 - 18:04

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi pasditen e sotme një takim me pedagogëm studentë të UAMD-së dhe anëtarë të Forumit Rinor të PD-së së qytetit bregdetar.

Gjatë takimit, Basha bëri një deklaratë të fortë duke akuzuar 3 deputetë socialistë të qarkut Durrës si anëtarë bandash kriminale apo përfaqësues të krimit në parlament. Sipas Bashës, deputetët Rrahja, Çyrbja dhe Ndraxhi nuk mund të përfaqësojnë popullin e qarkut të Durrësit në Kuvendin e Shqipërisë. 

"Ai parlament është ilegjitim. Ai parlament nuk erdhi si vullnet i votës së qytetarëve. Kush më mirë sesa qarku i Durrësit për ta provuar këtë. Ju të gjithë e dini, Rrahman Rrahja nuk përfaqëson Krujën, Jurgis Cyrbja nuk përfaqëson Durrësin. Ilir Ndraxhi që nuk hap asnjëherë gojën në parlament nuk përfaqëson Shijakun, është i caktuari i bandave të Shijakut. Të paktën 3 deputetë të qarkut Durrës nuk kanë ardhur në parlament si pasojë e vullnetit të qytetarëve të shprehur me votë, por kanë ardhur ose si kriminelë, anëtarë bandash, ose si përfaqësues të bandave të krimit. Dhe kur ke ardhur si përfaqësues i krimit nuk mund t’i shërbesh qytetarëve",- tha Basha. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas vendimit të Gjykatës së Hagës për të lënë në burg përjetë, Radovan Karaxhiçin si përgjegjës për krime lufte në Bosnje Hercegovinë, ka

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ishte sot mes efektivëve të kompanisë së asgjësimit të lëndëve shpërthyese me rastin e 20-vjetorit të k

Zv.kryeministri, Erion Braçe ka reaguar pas padisë së PD të bërë ndaj ministrit, Sandër Lleshaj dhe disa punonjësve të tjerë të Policisë

Është liruar nga detyra zv/ ministrja e Drejtësisë Teuta Vodo.

Sot në mbledhjen e qeverisë, Këshilli i Ministrave ka miratuar nënshkrimin e Kontratës së Koncesionit për “Rehabilitimin, operimin, trans

Partia Demokratike ka paditur ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj dhe disa punonjës të Policisë së Shtetit për shpërdorim detyre gjatë

“Për zgjidhjen e krizës politike në vend jam gati të dorëzoj mandatin e Presidentit”. Kjo është deklarata e fortë e Presidentit

Pas helmimit të 11 nxënësve sot në Bulqizë, ka reaguar edhe ish-deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi e cila e quan ngjarjen si “

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruҫi ka marrë pjesë në Konferencën e Nismës Adriatiko-Joniane në Budva të Malit të Zi ku tha se shtetet si Ita

Ish-deputetja e PD, Jorida Tabaku do dalë sot para gjykatës për t'u përballur me padinë e kryeministrit Edi Rama, pas deklaratave se komp