Bushati i kërkon plotfuqishmërinë Metës për marrëveshjen me Greqinë

Postuar: 14/02/2018 - 15:54

Ditmir Bushati, ministri i Punëve të Jashtme i ka kërkuar presidentin Meta plotfuqishmërinë në lidhje me nisjen e negociatave dypalëshe të Shqipërisë dhe Greqisë, ku përfshihet çështja e detit, ligji i luftës dhe çështja çame.

Sipas Panoramës, diçka e tillë është konfirmuar pranë Ministrisë së Jashtme, ndërkohë që mësohet se kjo kërkesë është bërë në lidhje me negociatat që po zhvillohen në lidhje me hapësirën detare. Kjo kërkesë e Bushatit është dorëzuar sot dhe është vënë në dijeni edhe kryeminsitri Rama.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur një konferencë me ministrin e jashtëm gjerman në kuadër të vizitës së tij në Tiranë.

Partia demokratike ka denoncuar sot në prokurori kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

Gjatë vizitës zyrtare në Tiranë, në konferencën për mediat me homologun Bushati, ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas ka deklaruar

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili i është përgjigjur ironisë së kryeministrit Edi Rama, i cili postoi një video nga rruga e

Kryeministri Rama ka postuar një video me pamje përgjatë aksit që përshkon qytetin e Pogradecit nga hyrja në dalje, e deri në krye të Qaf

Mëngjesin e sotëm, kryeministri Edi Rama ka shkuar në Kryesinë e Kuvendit, ku do të zhvillojë një takim me kryeparlamentarin Gramoz Ruçi,

Gazmend Oketa hyri në politikë si një individ i plotësuar profesionalisht.

   Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta priti sot në takim kryetarin e Partisë Demokratike Shqiptare të Maqedonisë, Menduh Th

   Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, reagoi ashpër ndaj asaj që ai e quan dhunë policore ndaj banorëve në bregdetin e Jalit.

   Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha paralajmëron deklarata të forta.