Bylykbashi: Pa veting në politikë, s'ka zgjedhje as parlament!

03/10/2018 - 11:53

Partia Demokratike kërkon ndërmarrjen sa më të shpejtë të procedurave të ndryshimeve kushtetuese me qëllim që të nisë vetingu në politike.

"Vetingu i politikanëve duhet bërë shpejt. Nëse ne nuk pastrojmë këtë lidhje të krimit me politikën nuk do të ketë as zgjedhje, as demokraci, nuk  mund të ketë as parlament dhe as ekonomi" u shpreh deputeti demokrat Oerd Bylykbashi në mbledhjen e Këshillit të Legjislacionit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon, thotë ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas në inte

Presidenti Ilir Meta ka dënuar ashpër sulmin që i ndodhi një anëtareje të komunitetit të LGBTI në Shqipëri, Anxhela H.

Gjatë vizitës së tij në Francë, kreu i shtetit, Ilir Meta është takuar me komunitetin shqiptar atje.

Ishte koha kur Meta intensifikoi aksionin deri në protesta në rrugë dhe grevë urie brenda sallës së Parlamentit.

Përplasje të forta u zhvilluan në orët e para të mëngjesit të sotëm në zonën e “Astirit” në Tiranë, ku Inspektorati i Mbrojtjes së Territ

Kryetari i bordit të Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri, Enis Sulstarova, ka reaguar kundër qëndrimit të Bashkisë së Tiranë në lidhje me d

Ditën e sotme, banorët e “Astirit” u përplasën me forcat e policisë gjatë shembjes së banesave, të cilat do i hapin rrugë projektit të Un

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca, ambasadori Gjerman në Tiranë, ai i Britanisë së Madhe dhe e ngarkuara me punë e ShBA, Leyla M

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar pas përplasjeve në Astir ditën e sotme, duke krahasuar situatën e krijuar m

Në një intervistë për “Top Channel”, kryeministri Edi Rama ka komentuar faktin që Lëvizja Vetëvendosja e Albin Kurtit ka hapur një degë e