Çfarë do të ndodhë të hënën? Basha paralajmëron Veliajn

17/10/2020 - 13:07

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha i është përgjigjur akuzave të bëra nga kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

Gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët, Basha tha se kryebashkiaku shpif dhe se ditën e hënë do të dorëzojë në prokurori padinë e tretë për Veliajn.

“Për të tre gënjeshtrat e vemjes që bën për të hequr vëmendjen nga afera ku është kapur ai dhe shefi i tij, është dorëzuar padi penale në prokurori. Si për gënjeshtrën për vilat dhe si për gënjeshtrën për makinën, është dorëzuar padia. Dhe ju infoermoj se të hënën do dorëzohet padia për shpifje për inceneratorët”,- tha kreu i PD.

Kryebashkiaku Veliaj ka deklaruar se Basha ka marrë 4 vila nga oligarkë, dy në Lalëz dhe dy në kompleksin Rolling Hills në periferi të Tiranës. Po ashtu, ai i kërkoi sot SPAK që të hetojnë Bashën dhe kunatin e tij, pasi iu vendosin gjoba bizneseve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Prej ditësh debati politik është fokusuar tek inceneratorët, ku njëri ndër më të përfolurit është ai i Sharrës.

Ish-ministri i Mjedisit Lefter Koka, ka argumentuar në emisionin OPEN në Top Channel se reforma në menaxhimin e mbetjeve ishte një domosd

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet njofton se të martën do të zhvillojë një protestë përpara Ministrisë së Jashtme pasi në kryeqytet vj

Kreu i degës së Partisë Demokratike në Durrës, Ferdinand Xhaferraj, ishte sot në tregun industrial të qytetit, ku takoi nga afër tregtarë

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka qenë në një shkollë në Lezhë ku ka prezantuar edhe platformën online “Akademi.al” duke thënë se do

Presidenti Ilir Meta ka replikuar me analistin dhe pedagogun Agron Gjekmarkaj, pas kritikave të këtij të fundit për dhënien e dekoratave,

Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti ka kujtuar vëllain e saj, që humbi tragjikisht jetën një vit më parë në një aksident me

Presidenca i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama pas deklaratës së këtij të fundit se Presidenti i Republikës në kohë paqeje nuk koma

Kryeministri Edi Rama i ka dërguar një mesazh të qartë Metës pasi ky i fundit dha mesazhe kërcënuese ditën e sotme.

Ditën e sotme kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar një konferencë për mediat, ku ka prezantuar platformën anti-korru