Dako i përmend vëllain e dënuar Alibeajt: Vemje e llojit më legen, dashka drejtësi!

08/11/2018 - 16:33

Pas akuzave të radhës të Partisë Demokratike, këtë herë përmes deputetit Enkeled Alibeaj, në drejtim të Vangjush Dakos, ka reaguar edhe kryebashkiaku i Durrësit, në një postim në rrjetet sociale.

Dako shkruan në Facebook se do ngrejë padi edhe ndaj Alibeajt ndërsa e cilëson deputetin e opozitës të pafytyrë që kërkon drejtësi për kushërinjtë e 15 apo zgjedhësit e 15 mijtë me të cilët flasin në telefon ndërsa ka vëllain e dënuar jashtë shtetit për krime të rënda.

POSTIMI I DAKOS

Ou! Edhe Enkelejd Alibeaj do padi për gjyq kështu? Mos! Ky është me i pafytyri në fakt se ky vëllain e ka të dënuar jashtë shtetit për krime të rënda, por i kërkon llogari të tjerëve për kushërinjte e 15 apo për zgjedhësit e 15 mijte më të cilët flasin në telefon! S'ka problem, padia direkt dhe pastaj flasim para gjykatësit, meqë edhe ky vemje e llojit të vet më legen, dashka drejtësi!

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja pak pas takimit me përfaqësues të Komisionit të Venecias, ka dhënë detaje rreth diskutimeve

Deputeti i Partisë Demokratike, Xhemal Gjunkshi, nëpërmjet një deklarate për shtyp vijoi sot me akuzat e njëpasnjëshme nga ana e opozitës

Prej kohësh situata politike mes palëve në Shqipëri ka qenë e tensionuar, dhe tashmë i kanë kthyer në trend statuset ironike në rrjetet s

Mbrëmjen e djeshme, presidenti Meta nga një studio televizve, ndër të tjera ka folur edhe në lidhje me LSI-në, parti të cilën dikur e dre

Paraqitja e deputetevë në Kuvend është i rregulluar strik nga udhëzuesi për kodin e etikës.

"Aty ku është pushteti është krimi!" Kështu shkruan në Facebook ish-kryeministri Sali Berisha pas lajmit se mes të arrestuarve p

Sipas deputetet demokrate të Durrësit, Fatbardha Kadiu, qëndrimi i kushtëzuar me parlamentin nuk do të thotë pushim siç pretendon pozita!

Deputeti i PD-së, Flamur Noka i ështe rikthyer dosjes 339 dhe akuzave ndaj kreut të Bashkisë Durrës, Vangjush Dako.

"Opozita nuk do të kthehet në Kuvend pa u bërë vettingu i politikanëve," ka deklaruar kreu i PD-së Lulzim Basha, gjatë një takim

Presidenti, Ilir Meta zhvilloi një vizitë në fshatin Mexhitli të Manastirit, një nga fshatrat me shumicë shqiptare në Maqedoni. Kjo është