DALIN EMRAT/ Këta janë 30 delegatët që PS-ja e Durrësit do të dërgojë në Kongres

16/11/2019 - 20:35

Dalin emrat e 30 delegatëve që do të përfaqësojnë Durrësin në Kongresin e PS, që pritet të mbahet në fillim të vitit 2020.

Nga 4500 anëtarë të PS Durrës q u ftuan të votojnë gjatë të shtunës kanë marrë pjesë në proces rreth 74% dhe kanë zgjedhur me parimin "një anëtar një votë" 30 emrat që do të dërgojnë në Kongres.

Bie në sy, se ashtu siç edhe kërkoi kryeministri dhe njëherazi kryetar i PS-së, Edi Rama, janë votuar 15 meshkuj dhe 15 femra, gjë që do të bëjë që në Kongres raporti mes delegatëve të dy gjinive të jetë gati gati 50 me 50. DurrësLajm ka siguruar listën me delegatët fitues.

Socialistët durrsakë kanë vendosur të dërgojnë në Kongres disa nga emrat më të njohur të PS-së në qytetin bregdetar, që mbajnë poste të rëndësishme jo vetëm në parti, por edhe në administratë dhe Këshill Bashkiak, por që njihen njëkohësisht edhe si mbështetës të ish-kryebashkiakut Vangjush Dako.

Adrian Çela, Ani Dyrmishi, Afrim Bakaj, Arben Isaku, Spartak Kovaçi, Eljo Jani, Aljon Hysko, Roni Shqiopa, Ana Dhamo, Klementina Meci, Mirela Gumeni, Alneida Rroshi etj janë vetëm disa nga emrat e votuar nga socialistët.

Më poshtë gjeni listën e plotë me emrat e 30 delegatëve të Durrësit në Kongresin e PS-së:

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shkaktari i 51 viktimave nga tërmeti është Edi Rama, deklaroi Monika Kryemadhi.

Një natë më parë zëvendëskryeministri Erion Braçe pranoi se projekti i rrugës Milot-Balldren nuk do të kryhet pasi kompania konçesionare

Nga Shkozeti, ku vizitoi qytetarët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit, kryedemokrati Lulzim Basha u vu në dijeni se banorët në këto ditë

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, me një deklaratë për mediat ka kritikuar qeverinë e kryeministrit Edi Rama.

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka propozuar një paketë me 5 pika, që sipas tij, do të sillnin efekt të menjëhershëm ndaj bizneseve të dëmtuar

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka takuar në Durrës bizneset e prekura nga tërmeti, të cilat krahas dëmeve në godina, u janë lar

Ghada Arnaut (Xhada Arnauti) është një nga kandidatet për kryeministre të Libanit.

Këshilli Bashkiak i Durrësit ka votuar në mënyrë unanime bonusin e qirasë për 660 familjet e para që kanë aplikuar pranë bashkisë Durrësi

Kryeministri i vendit, Edi Rama me anë të “Facebook”-ut, bëri lidhje live sot nga Porto-Romano ku po inspektonte inertet e depozituara at

Më 21 shtator, shtëpia e Fiqiri dhe Kimete Lamit në Mazrek të Kasharit u dëmtua rënde nga tërmeti, duke u bërë krejtësisht e pabanueshme.