Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

"Defender Europe 21" bën bashkë Metën dhe Ramën në Durrës

04/05/2021 - 09:52

Stërvitja "Defender Europe 21" ka bërë bashkë Presidentin Ilir Meta dhe kryeministrin Edi Rama në Durrës.

Dy krerët e shtetit, të cilët kohët e fundit kanë pasur jo pak përplasje në distancë, ndodhen aktualisht në qytetin bregdetar për të ndjekur çeljen e këtij aktiviteti, Ditën e Vizitorëve të Shquar.

Megjithatë, edhe pse në të njëjtin ambient, edhe në këtë rast ata kanë mbajtur distancë, ku në krah të kryeministrit Rama qëndron ambasadorja amerikane, Yuri Kim ndërsa në krah të Metës qëndron kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në Ditën Ndërkombëtare të Talasemisë, Presidenti Ilir Meta iu bën thirrje të gjithë qytetarëve, veçanërisht të rinjve e të rejave të bash

2 javë pas zgjedhjeve të 25 prillit, të cilat nuk i njohu, Partia Demokratike po bëhet gati për të bërë hapin e parë zyrtar për t’ju drej

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri Boiken Abazi, i cili garoi në kryeqytet, por nuk arriti të marrë më shumë se 2993 vota duke

Presidenca ka reaguar menjëherë pasi Kuvendi miratoi me 97 vota pro ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Kreut te Shtetit, Ilir

Kuvendi i Shqipërisë ngre me 97 vota PRO Komisionin Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës Ilir Meta.

Ambasada amerikane në vendin tonë ka uruar 28 hetuesit e sapoemëruar të Byrosë Kombëtare të Hetimit duke garantuar mbështetjen për ta.

Ditën e sotme Taulant Balla, ftoi publikisht liderin e opozitës Lulzim Basha, t’i bashkohet socialistëve në rrugën e shkarkimit të kreut

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka prezantuar në Kuvend nismën e 49 deputetëve për shkrimin e presidentit Ilir Meta.

Nga foltorja e Kuvendit ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka deklaruar këtë të premte se Shqipëria ka dalë nga zona e riskut t

Komisioni i Ligjeve miratoi ditën e djeshme, me 14 vota pro dhe një kundër, mbi ngritjen e Komisionit Hetimor në lidhje me shkarkimin e P