Dëftesat/ Boçi: Jam i gatshëm të përballem në Prokurori me Nikollën

Postuar: 17/07/2018 - 21:40

Deputeti i PD, Luçiano Boçi i ftuar në studion e lajmeve të Ora News tha se është i gatshëm të përballet me ministren e Arsimit Lindita Nikolla në Prokurori.

Ai e komentoi si dëshpëruese deklaratën e Nikollës, e cila tha se i është drejtuar prokurorisë për akuzat e opozitës në lidhje me dëftesat.

"Ishte deklaratë dëshpëruese, unë e mirëpres edhe sikur të shkojë, madje ja kam bërë ftesën sot ja thashë edhe në mënyrë figurative, "po shkojmë dorë për dore bashkë" dhe shohim kush do të dalë i akuzuari dhe kush akuzuesi në bazë të dokumentave të paraqitura. Ftesa ime qëndron, po e bëj edhe nga kjo studio, nëse është keq e vendosur siç tha jam i gatshëm të shkojmë. Kemi dhe gjera të tjera që mund ti diskutojmë në Prokurori, edhe për çështje që lidhen me arsimin e lartë për hapjen e programeve në kundërshtim me ligjin e arsimit të lartë, dy ditë para se të linte detyrën në kohën kur u bë qeveria teknike dhe më pas ka çështje të tjera që duhet të përgjigjet. Le të shkojmë, nëse kërkon transparencë reale sic e dëshiron unë jam shumë i gatshëm."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kuvendi ka miratuar me 75 vota pro dekretin e Presidentit Meta për godinën e Teatrit, edhe pse opozita nuk ishte e pranishme në sallën e

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj i ka bërë thirrje kryeprokurores Arta Marku të nisë hetimet ndaj akuzave të opozitës se kryeministri E

Gjatë mbledhjes në Vlorë, opozita njoftoi dy nisma të rëndësishme të cilat është e vendosur ti realizojë me çdo kusht.

Nga Vlora ku denoncoi situatën e rëndë të rendit dhe sigurisë në këtë qark, kreu i PD-së, Lulzim Basha tha se vetëm në 12 muajt e fundit

Partia Demokratike dhe koalicioni opozitar ka braktisur Parlamentin edhe këtë të enjte, duke u mbledhur në Vlorë për të denoncuar gjendje

Në profilin e saj në Facebook, deputetja e PD-së Grida Duma ka publikuar një video duke mbajtur një fjalim motivues përballë një grupi të

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati deklaroi se të gjithë vendet në rajonin e Ballkanit duhet të ndalojë  urgjentisht eksport

Ndërkohë që opozita do të jetë e gjitha sot në Vlorë, duke vijuar bojkotin e seancës së Kuvendit, sikundër ka ndodhur që nga nisja e sesi

   Kreu i PD-së Lulzim Basha ka paralajmëruar deputetët e majtë të PS-së se nëse nesër në kuvend votojnë ligjin për Teatrin Kombëtar, atë

   Gazmend Oketa, ish-ministër i Mbrojtjes në kohën kur Sali Berisha ishte kryeministër dhe bashkëthemelues i partisë Fryma e Re Demokrat