Deklarata e OSBE-së, Vasili i përvishet Borchard: Kushtetutën ta kanë lexu çunat e Shijakut

19/06/2019 - 20:05

Ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili pas deklaratës së OSBE-së në lidhje me tensionet që kanë pushtuar Shqipërinë.

Teksa OSBE-ja dënoi me forcë sulmet e dhunshme të këtyre ditëve kundër organeve përgjegjëse për organizimin e zgjedhjeve, në disa bashki në Shqipëri, Vasili shprehet se zgjedhjet janë të paligjshme, pasi po përgatiten të zhvillohen në kundërshti me dekretin e Presidentit.

Në një status në rrjetet sociale, Vasili i drejtohet Borchard teksa shkruan se Kushtetutën ja kanë lexuar çunat e Shijakut.

Ish-kreu i grupit parlamentar thekson më tej se nuk do të ketë zgjedhje më datë 30 qershor dhe se dekreti i një Presidenti nuk kundërshtohet.

Borchard ta paskan lexuar Kushtetuten çunat e Shijakut! Borchard-it duket qarte, qe ja kane lexuar kushtetuten çunat e Shijakut ose hajdutet e votave te Dibres.

Do ja kene lexuar me siguri nen tymin e kanabisit nen shoqerine e “çunave me probleme” te furgonit te Gjiknurit. Borchard me qe s’ke degjuar gje merre vesh: nuk ka zgjedhje lokale ne 30 qershor ne Shqiperi.

Kushtetuta e Shqiperise jo ajo e kanabisit qe te kane lexuar ty e thote qarte: Zgjedhjet i shpall me dekret Presidenti i Republikes. Ndaj merre Kushtetuten e lexoje dhe hiqe nga duart koven e benzines e te provokimeve",- shkruan Vasili.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-deputeti i LSI-së, Petrit Vasili ka kujtuar votimin me 140 vota të ndryshimeve Kushtetuese të Reformës në Drejtësi në vitin 2016, kur

Kreu i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar Dashamir Shehi është shprehur në studion e Top Channel se zgjidhja e krizës politike nuk mund të vi

Presidenti Ilir Meta konfirmon takimin me kryeministrin e dorëhequr të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Ish-Kryeministri Sali Berisha i shtë përgjigjur akuzave të një dite më parë të presidentit serb, Aleksandar Vuçiç, se Berisha ai kishte d

Ish-deputeti i LSI-së, Petrit Vasili ka kujtuar votimin me 140 vota të ndryshimeve Kushtetuese të Reformës në Drejtësi në vitin 2016.

Akademiku Artan Fuga ka bërë një thirrje publike për të gjithë kolegët e tij pasi siç thotë ai, ligji i kaluar në Kuvend për Akademinë e

Teksa sot bëhen tre vite nga miratimi me konsensus të gjerë i reformës në drejtësi, ish-deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi thotë se nuk ia

Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Genti Ibrahimi, në intervistë për DW paraqet argumentat pse me SPAK-un në Shqipëri do të fi

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit është duke zhvilluar një dëgjesë me përfaqësues të Partisë Demokratike.