Deklarata e papritur e Gjuzit: Nuk ka Covid, është grip stinor

29/10/2020 - 10:27

Deputeti opozitar Kujtim Gjuzi nuk e ka pritur mirë mungesën e ministres së Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ditën e sotme në Kuvend, pasi u infektua me Covid.

Gjuzi tha se në momentin që ai kërkon ministra për interpelancë “i ndihmon” Zoti që të jenë me grip”. Deputeti deklaroi se nuk ka Covid, por thjesht grip stinor.

“Kam një kërkesë për interpelancat e jashtëzakonshme, por kur duhet të vinë tek unë “i ndihmon” Zoti ministrat që të jenë me grip stinor. Shqiptarë nuk ka Covid. Gripi është stinor. Është stinor, nuk ka grip”, tha Gjuzi, deklarata e të cilit nuk u prit mirë nga deputetët e mazhorancës.

Gjuzi tha se e kërkon ministren në interpelancë për grevën e grave të naftëtarëve.

“Ju zonja këtu duhet të shkoni te greva”, tha ai duke iu drejtuar deputeteve të mazhorancës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Duke folur mbi mundësinë e mbylljes së shkollave kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi në emisionin ‘Zonë e Lirë’ u shpreh pro mbylljes së ty

Publicisti Veton Surroi është shprehur i befasuar mbi vendimin e Këshillit të Qarkut të Kukësit për t‘i hequr titullin qytetar nderi.

Kryeministri Edi Rama, me anë të një statusi në “Facebook” ka bërë bilancin e një viti pune nga ana e qeverisë, sa i përket rindërtimit n

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimiri iu është bashkuar reagimeve në lidhje me akuzat e opozitës se ministrja e Mbrojtjes,

Në  Bashkinë e Shijakut po shtohet çdo ditë e më shumë numri i familjeve, që pikërisht në nëntor, një vit pas tragjedisë morën çelsat e b

Dy ditë pas takimit me mjekë dhe ekspertë të fushës së shëndetit publik, ku Qeveria u përfaqësua nga Zv.Ministri i Shëndetësisë dhe Mbroj

Kryetari i Bashkisë së Kukësit, Safet Gjici ka reaguar për heqjen e titullit qytetar nderi për Veton Surroin.

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me vendimin e Këshillit Bashkiak në Kukës për heqjen e titullit "Qytetar Nderi" për publicistin e

“Sot, e mira do të qe të ishim në shesh, duke festuar me muzikë, brohoritje, fishekzjarre, trokitje gotash e sidomos përqafime…”, e nis l

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ripërsërit edhe njëherë thirrjen për politikën shqiptare se Gjykata Kushtetuese duhet të jetë fun